«Դեպի Եվրատեսիլ 2025» համերգի մասնակիցների հույզերն ու հետաքրքիր դրվագները
Ինչպես արդեն հայտնել էինք, երեկ երեկոյան՝ Կարեն Դեմիերճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում կայացավ «Դեպի Եվրատեսիլ 2025» համերգը, որի ընթացքում 12 մասնակիցներից ընտրվեց Հայաստանի պատվիրակը: Հայաստանը «Եվրատեսիլ» երգի մրցույթին այս տարի կներկայացնի Պարգը՝ `«Survivor» երգով:
Երեկոն վարում էին երգիչ Արամ MP3-ին և դերասանուհի Անի Խաչիկյանը: Նախագծի հատուկ հյուրերն էին «Մանկական Եվրատեսիլ 2021»-ի հաղթող Մալենան և «Եվրատեսիլ 2023»-ի պատվիրակ Բրյունետը։
Tert.am Life-ը ներկա է եղել երեկոյին ու առանձնացրել մասնակիցների հույզերն ամենահետաքրքիր դրվագները:
Ամենաբարձր գնահատականներ ստացավ 12-րդ համարի ներքո ելույթ ունեցած Աթենա Մանուկյանը՝ «DaQueenation» երգով և 5-րդ համարի ներքո հանդիսատեսի սիրտը գրաված Սիմոնը «AY PAPAREY BYE» երգով: Նա զբաղեցրեց 2-րդ տեղը՝ ստանալով հայ և միջազգային ժյուրիի կողմից ամենաբարձր գնահատականը:
Համերգից անմիջապես հետո, լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ Պարգը նշեց, որ իր թիմը հրաշալի է աշխատել ու կարող ենք մտածել, որ հաջորդ տարի «Եվրատեսիլ»-ը հնարավոր է լինի Հայաստանում:
«Շատ ուրախ եմ ու շնորհակալ եմ բոլոր նրանց, ովքեր ընտրել են ինձ:
Ես աշխատասեր եմ, պատրաստ եմ ավելի զարգացնել ելույթս ու պիտի կրկնակի լավ հանդես գամ: Վստահ եմ, որ «Եվրատեսիլ»-ի մեծ բեմում շատ լավ կներկայանանք»,- ամփոփել է Պարգը: