Մանվել Գրիգորյանը պետք է տեղափոխվի արտերկիր՝ բուժման. պաշտպանը միջնորդեց՝ անհապաղ ազատ արձակել նրան
ԵԿՄ վարչության նախկին նախագահ, գեներալ Մանվել Գրիգորյանի պաշտպան Լևոն Բաղդասարյանը գրավոր միջնորդություն էր ներկայացրել դատարանին՝ Մանվել Գրիգորյանի խափանման միջոց կալանավորումն անհապաղ վերացնելու վերաբերյալ։
Պաշտպանը ներկայացրել էր ապացույցներ, այդ թվում Մանվել Գրիգորյանի հետազոտությունների վերաբերյալ փաստաթղթեր, որոնք ըստ պաշտպանի՝ փաստում են, որ անձի կյանքին վտանգ է սպառնում։
«Կամ անձը պետք է տեղափոխվի արտերկիր՝ բուժման, կամ նրա խափանման միջոցը պետք է փոխվի»,–ասաց նա։
Պաշտպանը միևնույն ժամանակ, որպես այլընտրանքային խափանման միջոց առաջարկեց մինչև 10 մլն դրամի չափով գրավը։ Մեղադրող դատախազները 15 րոպե ժամանակ խնդրեցին միջնորդությանը ծանոթանալու և դրա վերաբերյալ դիրքորոշում ներկայացնելու համար։
Նշենք որ նախորդ դատական նիստում Մնացական Մարտիրոսյանը բավարարել էր Մանվել Գրիգորյանի հարցով միջգերատեսչական դատաբժշկական փորձաքննություն նշանակելու վերաբերյալ միջնորդությունը՝ կատարումը հանձնարարելով Առողջապահության նախարարության համապատասխան մարմնին։