«Ես 17 տարեկանում «փախցրել» եմ կնոջս, ծնողները դեմ էին». Արման Հովհաննիսյանը՝ կնոջ հետ ծանոթության մասին
«Ես 17 տարեկանում «փախցրել» եմ իմ կնոջը, որովհետև ծնողները համաձայն չէին: Մտածում էին՝ երգիչ տղա է, այն ժամանակ ես և՛ Կոնսերվատորիայում էի սովորում, և՛ ռեստորանում էի երգում:
Իմ ծննդյան օրն էր, որոշեցի ինքս ինձ համար նվեր անել, գնացինք մեր տուն»,- խոսելով իր և կնոջ ծանոթության մասին՝ Alpha News-ի յութուբյան ալիքում տված հարցազրույցի ժամանակ, պատմել է երգիչ Արման Հովհաննիսյանը:
««Միսս աշակերտուհի» գեղեցկության մրցույթ էր, ես հրավիրված էի որպես ժյուրի: Ինքը այդ ժամանակ 16 տարեկան էր: Կազմակերպիչներից հետաքրքրվեցի՝ այս երեխան ով է: Ինքը ծնողների հետ էր եկել:
Անցավ ժամանակ, հարմար առիթ գտա, ասացի՝ տեսահոլովակ ունենք նկարելու, մայրն ասաց՝ կգա:  Ու այդպես սկսվեց:
Նրա մեջ առաջին հայացքից ինձ դուր է եկել գեղեցկությունը: Հետո շփվեցինք, արդեն ճանաչեցի իր տեսակը, մտածելակերպը: Ինքը իմ ընկերն է: Ինքը ինձ համար շատ թանկ ու կարևոր  մարդ է, Աստծուն շնորհակալ եմ, որ իմ կողքին հենց ինքն է»,-անկեղծացել է երգիչը: