80-ամյա հաղթանակի տոնակատարության շրջանակներում Մհեր Ավետիսյանն այցելեց գյուղ Չքնաղ Հարթավան, այնուհետև՝ Քուչակ80-ամյա հաղթանակի տոնակատարության շրջանակներում Մհեր Ավետիսյանն այցելեց Շողակն գյուղԸնտրությունները, միանշանակ, ոչ մրցակցային էին․ Արամ Պետրոսյան Դժվար է ասել՝ այս ամենը անփութություն է, թե միտում. Չալաբյանը՝ արձանագրված խախտումների մասինԹիմակիցներիս հետ այսօր Ազատության հրապարակում էի, որտեղ Արցախի մեր հայրենակիցներն են․ Լիաննա Մանուկյան Մարդկանց ակնհայտ ուղղորդում են, տեղեր կան շատ բարձր է այդ միտումը, որովհետև կուտակումը շատ մեծ է Բացահայտ կեղծիքներով ընտրություններ են ընթանում. Ցոլակ Ակոպյան Մեր պատմության վատագույն ընտրություններից մեկն է, համատարած խախտումներ են Սարիկ Մինասյանի թաղամասն է սա, այստեղ շատ են ուղղորդումներն ու կուտակումները. «Հայաքվեի» անդամ Գնացե՛ք, չեմ թողելու մտնեք. Չալաբյանին թույլ չեն տալիս Սարիկ Մինասյանի ապօրինի շտաբ մտնել Ընտրակեղծիք ՔՊ-ի վստահված անձի կողմից Գյումրիի 31/04 տեղամասում. «ՀայաՔվեն» ահազանգում էԳյումրիի մի քանի կարևոր տեղամասերում բազմաթիվ ընտրախախտումներ են եղել. Ավետիք Չալաբյան Սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ Ինչպե՞ս բուլինգի ենթարկված փոքրիկ Գագան գրավեց ամբողջ աշխարհը Ընտրատեղամասերի ներսում կուտակումները ոչ ճիշտ աշխատանքի հետևանքով են լինում. Հայաքվեի դիտորդՀորոսկոպ. ապրիլի գլխավոր աստղագուշակային իրադարձությունները Մասնակցությունն այն ընտրատեղամասերում է բարձր, որտեղ կան կուտակումներ և ուղղորդումներ. Ավետիք ՉալաբյանԹուրքիայում արտահերթ ընտրություններ անցկացնելու պահանջով ստորագրահավաք է սկսվելԲաց քվեարկություն, կուտակումներ, շրջիկ մեքենաներ. «ՀայաՔվեի» արձանագրած ընտրախախտումներըՄեսսիի գոլի շնորհիվ «Ինտեր Մայամի»-ն հաղթել է «Ֆիլադելֆիա»-ին
Հայաստանի որոշումը՝ գնալ ԵՄ անդամակցության ճանապարհով, շատ ճիշտ է. Զելենսկու գրասենյակ
Հայաստանի որոշումը՝ գնալ ԵՄ անդամակցության ճանապարհով, շատ ճիշտ է. այս մասին AnalitikaUA-ին տված հարցազրույցում ասել է Ուկրաինայի նախագահի աշխատակազմի ղեկավարի խորհրդական Միխայիլ Պոդոլյակը։
Նրա խոսքով՝ Եվրոպան խոստումնալից շուկա է, բարձր մրցունակություն` միևնույն ժամանակ տեղդ զբաղեցնելու, լավ գումար վաստակելու և ֆինանսական և տեխնոլոգիական մեծ հնարավորությունների հասանելիության հնարավորությամբ։
«Հայաստանի համար, իմ կարծիքով, սա օպտիմալ տարբերակ է, ինտեգրվելու Է ժամանակակից համաշխարհային հանրությանը, աշխարհը բաց է, սահմանները բաց են, և դա կտրուկ կբարելավի կյանքի որակը և կկայունացնի իրավիճակը բուն Հայաստանում։ Ինձ համար ակնհայտ է, որ եվրաինտեգրումը միշտ ճիշտ ընտրություն է։ Այլ հարց է, որ մենք և դուք նույն դաշտում ենք, սա նախկին խորհրդային դաշտ է, որը Ռուսաստանը համարում է իրենը»,- ասել է Պոդոլյակը։
Նա վստահ է, որ Մոսկվան առավելագույնի կհասցնի ճնշումը Հայաստանի վրա, ինչպես դա արել է Ուկրաինայի հետ, և նաև ամեն կերպ կխոչընդոտի հանրապետության եվրաինտեգրմանը։
«Ռուսաստանի համար շատ կարևոր է, որ հետխորհրդային տարածքը երևա անբարեկարգ, ավերված, քաոսային, և Ռուսաստանից բացի ոչ ոք չկարողանա այնտեղ որևէ ծրագիր իրականացնել և թույլ տալ մարդկանց ապրել եկամուտների այլ մակարդակով», -