Հանրային ինչպիսի՞ պահանջի արդյունքում է Ոսկե Ծիրանը որոշել Երևանում ադրբեջանական ֆիլմ ցուցադրել
Այսօր՝ ժամը 19:00-ին, Կինո-Մոսկվայում, Ոսկե Ծիրան կինոփառատոնի շրջանակներում ցուցադրվելու է ադրբեջանական ֆիլմ: Ես լինելով ՀՀ հարկատու քաղաքացի և լիարժեք իրավունք ունեմ հարցնելու՝
Հանրային, հասարակական ինչպիսի՞ պահանջի արդյունքում է Ոսկե Ծիրան լվացքատունը որոշել հարկատուների գումարներով Երևանում ադրբեջանական ֆիլմ ցուցադրել։
Արդյոք հիշյալ լվացքատունը չի՞ հասկանում, որ այդ ցուցադրությամբ սադրում է գործողություններ, որոնք հնարավոր է, ոչ դրական լույսի ներքո ներկայացնեն Հայաստանի հանրությանը և հարվածեն Հայաստանի վարքին։
Արդյոք ադրբեջանական ֆիլմի ցուցադրությանը նախորդե՞լ է, զուգորդելո՞ւ է կամ հաջորդելո՞ւ է հայկական ֆիլմի ցուցադրություն լվացքատան սրտի քաղաք Բաքվում։ Ու եթե ոչ, ո՞վ է իրավունք տվել գնալ միակողմանի տխմար քայլերի՝ երկու ժողովուրդների հակամարտության այս բարդ փուլում։
Ֆիլմի դիտորդներին էլ խորհուրդ կտամ՝ դիտելու պահին չմոռանաք, որ ամեն օր Ադրբեջանը կրակում է մեր սահմանը պահող զինվորների ուղղությամբ։