Արտերկրից ժամանած պրոֆեսորները կմասնակցեն Մանվել Գրիգորյանի նկատմամբ նշանակված փորձաքննությանը
Մանվել Գրիգորյանի նկատմամբ նշանակված միջգերատեսչական դատաբժշկական փորձաքննությունն իրականացնող հանձնաժողովի կազմում կլինեն նաև արտերկրից ժամանած բժիշկներ։ Այս մասին այսօր՝ հուլիսի 16–ին Երևանի ըդնահուր իրավասության դատարանի Կենտրոնի նստավայրում հայտնեց Գրիգորյանի պաշտպան Արսեն Մկրտչյանը։
Նա նշեց, որ պաշտպանական կողմի հրավերով և միջոցներով փորձաքննությանը մասնակցելու են եվրոպական առաջադեմ կլինիկաների պրոֆեսորներ։
«Չգիտեմ ինչ եզրահանգման կգա հանձնաժողովային փորձաքննությունը, սակայն դառը փորձ ենք ունեցել, երբ փարձաքննությունն իրականացվում է ոչ նորմալ պայմաններում, ոչ պատշաճ անձի կողմից, ճնշումների ներքո։ Չչգիտեմ այս անգամ ինչ կերպ կլինի, սակայն փաստը մնում է փաստ, որ Գրիգորյանի առողջական վիճակը գնալով վատթարանում է»,–հայտարարեց նա։
Հիշեցնենք, որ օրեր առաջ Մանվել Գրիգորյանի գործով նախագահող դատավոր Մնացական Մարտիրոսյանը բավարարել էր Գրիգորյանի առողջական վիճակի հարցով միջգերատեսչական դատաբժշկական փորձաքննություն նշանակելու վերաբերյալ դատախազների միջնորդությունը՝ կատարումը հանձնարարելով Առողջապահության նախարարության համապատասխան մարմնին։