Հնդկաստանը 3 մլրդ դոլար է ծախսելու արևային և հողմային կայանների համար
Հնդկական Coal India Ltd. ընկերությունը հայտարարել է մաքուր էներգիայի ուղղությամբ համարձակ քայլի մասին՝ պլանավորելով տեղադրել մոտ 4.5 գիգավատ վերականգնվող էներգիայի աղբյուրներ, հիմնականում՝ արևային և հողմային, որոնց գնահատված արժեքը կազմում է 250 միլիարդ ռուփի (մոտ 3 միլիարդ ԱՄՆ դոլար):
Այս նախաձեռնությունն ընկերության ռազմավարության մաս է կազմում՝ ուղղված արտանետումների կրճատմանը և Հնդկաստանի՝ 2070 թվականին զրոյական արտանետումների հասնելու ազգային նպատակի աջակցմանը: Ծրագրերը հիմնականում կապահովեն մաքուր էլեկտրաէներգիա կանաչ ամոնիակի արտադրության ձեռնարկություններին՝ AM Green Ammonia (Հնդկաստան) ընկերության շրջանակներում, որը ստեղծվել է Greenko Group-ի հիմնադիրների աջակցությամբ:
«Մեր 4.5 ԳՎտ հզորությամբ վերականգնվող էներգիայի նախաձեռնությունը, որը գործում է արևային և հողմային էներգիայով, ինչպես նաև AM Green-ի հետ ինտեգրումը հիդրոակումուլյատորային սարքավորումների հետ, կապահովի կանաչ էներգիայի կայուն մատակարարումներ», - հայտարարել է Coal India-ն: «Սա կարևոր քայլ է մեր շարունակական ջանքերում՝ օգնելու Հնդկաստանին հասնել 500 ԳՎտ վերականգնվող էներգիայի նպատակին մինչև 2030 թվականը»: