Անցած շաբաթ մեր հասարակությունը ողջունելի միակամություն ցուցաբերեց՝ պաշտպանելու Հայ Առաքելական Սուրբ Եկեղեցին թրքահպատակ վարչախմբի աննախադեպ լկտի հարձակումներից. Չալաբյան
Անցած շաբաթ մեր հասարակությունը ողջունելի միակամություն ցուցաբերեց՝ պաշտպանելու Հայ Առաքելական Սուրբ Եկեղեցին թրքահպատակ վարչախմբի աննախադեպ լկտի հարձակումներից:
Նույնիսկ վարչախմբի ավանդական հնարքը՝ վերցնել մի ճշմարտանման, բայց երկրորդական փաստարկ, և դրա միջոցով վարկաբեկել ողջ կառույցը, այս անգամ արդեն արդյունք չտվեց՝ մարդիկ հասկացան, որ սա ընդամենը պատրվակ է՝ թուլացնելու և կազմաքանդելու առավել հեղինակավոր հայկական հաստատությունը, և դրանով ճանապարհ բացելու հայության վերջնական անձնատվության համար: Դիմադրությունն այնքան հզոր էր, բոլոր հնարավոր մակարդակներում, որ վարչախումբը ստիպված էր հետ նահանջել, թեև կասկած չունեմ, որ ապագայում այն նոր, ավելի ստոր միջոցների կարող է դիմել՝ հասնելու իր նպատակներին:
Փաստը օրաթերթն այսօր ամփոփել է անցած շաբաթվա իրադարձությունները, նաև հղում կատարել Եկեղեցու պաշտպանությանն ուղված մեր նախաձեռնություններին: Սիրով ստորև կիսվում եմ, մեր հանձնառությունը հետևողականորեն շարունակելու վճռականությամբ: