IDBank-ը և Henley & Partners-ը հաջողությամբ անցկացրին «Invest Beyond Borders: Global Mobility & Private Banking» միջոցառումը Երևանում
Հունիսի 13-ին The Alexander, a Luxury Collection Hotel հյուրանոցի Դվին սրահում հաջողությամբ կայացավ «Invest Beyond Borders: Global Mobility & Private Banking» բացառիկ միջոցառումը, որը համատեղ կազմակերպել էին IDBank-ը և Henley & Partners-ը։
Միջոցառմանը մասնակցում էին Հայաստանում և արտերկրում գործունեություն ծավալող ներդրողներ, ֆինանսական մասնագետներ և բիզնես առաջնորդներ։ Հանդիպումը հնարավորություն տվեց մասնակիցներին ծանոթանալու գլոբալ շարժունակության, ներդրումային միգրացիայի և պրեմիում բանկային ծառայությունների վերջին միտումներին։
Բացման խոսքով հանդես եկավ Լիդա Սաֆարյանը` IDBank-ի Պրեմիում բանկինգի ղեկավարը, ով ներկայացրեց Հայաստանում մասնավոր բանկինգի զարգացման դինամիկան և վստահության վրա հիմնված հաճախորդային հարաբերությունների կառուցման փորձը:
Յակոպո Զամբոնին՝ Henley & Partners Շվեյցարիայի գործընկեր-ղեկավարը, հանդես եկավ համապարփակ ելույթով՝ անհատների համար ներդրումային միգրացիայի զարգացման և դրա ստեղծած հնարավորությունների վերաբերյալ։
Միջոցառումը շարունակվեց ոչ ֆորմալ ցանցային շփումներով` նպաստելով նոր բիզնես կապերի հաստատմանն ու գաղափարների փոխանակմանը։
IDBank-ը՝ որպես Հայաստանի առաջատար ֆինթեք բանկերից մեկը, ևս մեկ անգամ ընդգծեց իր նվիրվածությունը պրեմիում հաճախորդների համար անհատականացված լուծումներ ստեղծելուն։ Իսկ Henley & Partners-ը, որպես ներդրումների դիմաց քաղաքացիության և կացության իրավունքի տրամադրման հարցերով գլոբալ առաջատար խորհրդատվական ընկերություն, հայկական լսարանին ծանոթացրեց ներդրումային միգրացիայի առկա ծրագրերին և միտումներին։
Միջոցառումը մեծ հետաքրքրություն էր առաջացրել և նպաստեց մասնակիցների միջև խորացված համագործակցության հիմքերի ձևավորմանը։