- 7-ական դեպք՝ թմրանյութի հայտնաբերման և թմրամիջոցներ պարունակող բույսեր ցանելու կամ աճեցնելու,
- 6 դեպք՝ սառը զենքի հայտնաբերման,
- 4-ական դեպք՝ գույքը ոչնչացնելու կամ վնասելու և աշխատանքի պաշտպանության կամ անվտանգության կանոնները խախտելու,
- 3-ական դեպք՝ պաշտոնեական կեղծիքի կամ անփութության, բնակարանային գողության և անհետաձգելի միջամտության որոշումը չկատարելու,
- 2-ական դեպք՝ կողոպուտի, վստահված գույքի հափշտակման, զենք-զինամթերքի առգրավման, ծառերը, թփերը ապօրինի հատելու, թմրամիջոցների մաքսանենգության և երեխայի տեսակցությանը խոչընդոտելու:
Բացահայտվել է նաև բուժաշխատողի կողմից մասնագիտական պարտավորությունները չկատարելու, պաշտոնեական լիազորությունների չարաշահման, պաշտոնատար անձի ծառայողական գործունեությանը միջամտելու, սպանության փորձի, ավտոմեքենայի գողության, անասնաբուժական կամ բույսերի հիվանդությունների կամ վնասատուների դեմ պայքարելու կանոնները խախտելու, փաստաթղթերի հափշտակության, անվտանգության պահանջներին չհամապատասխանող ապրանքների շրջանառության, անձին ազատությունից ապօրինի զրկելու, անձի տիրապետությունից դուրս եկած գույքին տիրանալու, դատական ակտը չկատարելու, հուշարձաններ ոչնչացնելու, ինքնիրավչության ու ինքնասպանության հասցնելու՝ 1-ական դեպք։
- մարմնական վնասվածք պատճառելու` 2 դեպք,
- անձնական ունեցվածքի ու բնակարանային գողության ՝ 1-ական դեպք։
Հայտնաբերվել է 18 հետախուզվող, կամավոր ներկայացել՝ 2-ը։
Գրանցվել է զենք-զինամթերքը կամավոր հանձնելու 4 դեպք։
ՃՏՊ վիճակագրություն
Անցած 3 օրում գրանցվել է 41 ավտովթար․ 3 մարդ զոհվել է, 49-ը ստացել է տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ։