Սամվել Կարապետյանի առաջնորդությամբ նոր քաղաքական բևեռի ստեղծումն իշխանականների հոգեխանգարմունքի պատճառ
Այսօր Նարեկ Կարապետյանը հայտարարեց, որ իրենց քաղաքական թիմն առաջնորդելու է Սամվել Կարապետյանը՝ հանրահայտ բարեգործը և խոշոր գործարարը։ Այս հայտարարությունը բավարար էր, որպեսզի Նիկոլ Փաշինյանի վարչակազմում սկսվեր ցնցումների ալիք, որին հաջորդեց կառավարական ապարատի կողմից համակարգված, զանգվածային հակաքարոզչական արշավ։ Իշխանական պատգամավորները՝ Արուսյակ Ջուլհակյան և այլն, սկսեցին ափալ-թափալ հակաքարոզչություն իրականացնել սոցցանցերում։ Մեծ աղմուկն ու վայնասունը, իհարկե, դեռ առջևում է։
Սա քաղաքական դաշտի իրական սեյսմիկ շարժ է, ինչը վաղուց չէր նկատվել Հայաստանում։
Անմիջապես հայտարարությունից հետո իշխանության խոսնակներն ու մերձիշխանական քարոզչամեքենան ձայնարկեցին իրենց ամենավատ բնազդները՝
Սկսվեց անհատական վարկաբեկման փորձ՝ ուղղված Սամվել Կարապետյանի դեմ՝ մոռանալով, որ հենց նրա ներդրումներով են հազարավոր հայեր աշխատել, ապրել, մնացել հայրենիքում։
Մոբիլիզացվեցին լատենտ բլոգերները՝ «դեմ լինելով բոլորին, բացի Նիկոլից» մեթոդով։
Ակնհայտ է. իշխանության ուղեղային կենտրոնում վաղուց կանխատեսել էին, որ Կարապետյանի գործոնը կարող է դառնալ ցնցող ալիք՝ և՛ ներսում, և՛ միջազգային հարթակում։