44-ամյա Ջեսիկա Ալբան ամուսնալուծվելուց հետո հանդիպում է 33-ամյա ընկերոջ՝ Դենի Ռամիրեսի հետԵրևանում մոռացել են հայկական երկաթուղում կատարված ռուսական ներդրումների մասին. ԶախարովաԻրանի դեմ նոր պшտերազմը օգուտ չի բերի տարածաշրջանին. Էրդողան Մոուրինյուն մեկնաբանել է Մադրիդի «Ռեալի» դեմ խաղում տեղի ունեցած սկանդալը Վլադիմիր Արզումանյանը նոր տեսահոլովակ է ներկայացրել «Պետք է համախմբվել «Ո՛չ Արևմտյան Ադրբեջանին» օրակարգի շուրջ»․ նամակ՝ ՄԱԿ ներկայացուցչությանը (տեսանյութ)0Զելենսկին պատժամիջոցներ է սահմանել Լուկաշենկոյի դեմ ԶՊՄԿ-ն 2026-ը սկսում է նոր թափով ու խոշոր ձեռքբերումով Մեկնարկում է Ժամանակակից երաժշտության փառատոնըԱրտաշատում բացվել է Ամերիաբանկի նոր մասնաճյուղը․ հատուկ առաջարկներ նոր հաճախորդների համար«Լուսավոր Հայաստան» կուսակցությունը հայտարարում է ընտրություններին մասնակցելու ցանկություն ունեցող անկուսակցական քաղաքացիների գրանցման մեկնարկը․ Էդմոն ՄարուքյանIDBank-ը զգուշացնում է համացանցում սոցիոլոգիական կեղծ հարցումների աճի մասինԱյսօր տեղի ունեցավ «ՀայաՔվե» միավորման պաշտոնական շնորհանդեսը. Ավետիք ՉալաբյանTRIPP-ը պետք է իրականացվի հայկական սուվերեն վերահսկողության ներքո․ Ավետիք ՉալաբյանՏարեցները պետք է ազատվեն տրանսպորտային վճարից․ Հրայր ԿամենդատյանՓաշինյանը մեկնել է Վաշինգտոն՝ Թրամփի արկածախնդրությանը մասնակցելու Իշխանությունները հիմնովին ձախողել են Երևանի փոսալցման աշխատանքները Պարգևատրել են «պադավատով», որ չնեղացնեն Հնդկաստանում արևային էներգետիկան դարձել է սեփական հաջողության գերին 18 արդարների գործով դատական նիստը տեղի կունենա փետրվարի 19-ին. Սրբազան Պայքար
«Երաժշտություն հանուն ապագայի» հիմնադրամի կրթաթոշակառուները «Երևան» երիտասարդական նվագախմբի հետ նույն բեմում էին
Հուլիսի 29-ին «Արամ Խաչատրյան» համերգասրահում տեղի ունեցավ «Երևան» երիտասարդական նվագախմբի համերգը։ Համերգի ընթացքում հնչեցին Էդվարդ Գրիգի «Պեր Գյունտ Սյուիտ թիվ 1», Ալեքսանդր Հարությունյանի «Շեփորի կոնցերտ լյա բեմոլ մաժոր», Անտոնին Դվորժակի «Սիմֆոնիա թիվ 9 մի մինոր «Նոր աշխարհից» ստեղծագործությունները։ Համերգի մենակատարը հանրաճանաչ շեփորահար Սերգեյ Նակարյակովն էր, դիրիժորը՝ Սերգեյ Սմբատյանը։
Համերգին իրենց կատարումներով հանդես եկան «Երաժշտություն հանուն ապագայի» հիմնադրամի կրթաթոշակառուներ Վահե Դանիելյանը (թավջութակ), Տիգրան Հարությունյանը (գալարափող), Նարեկ Առաքելյանը (թավջութակ), Մարտին Արշակյանը (գալարափող), ինչպես նաև Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախմբի գեղարվեստական ղեկավար և գլխավոր դիրիժոր Սերգեյ Սմբատյանի նախաձեռնության հիմնված «Ծնվել եմ Արցախում» ծրագրի երիտասարդ երաժիշտներ Արսեն Սաֆարյանը (շեփոր), Վահագն Աբաղյանը (շեփոր) և Գևորգ Պետրոսյանը (կլարնետ)։
Նշենք, որ «Երևան» երիտասարդական նվագախումբը՝ դիրիժոր Սերգեյ Սմբատյանի գլխավորությամբ, օգոստոսի 2-ին Բեռլինի «Կոնցերտհաուս» համերգասրահում կներկայացնի Հայաստանը միջազգային հեղինակություն վայելող «Young Euro Classic 2025» փառատոնին։ Փառատոնին ևս ելույթ կունենան հիմնադրամի կրթաթոշակառուները և «Ծնվել եմ Արցախում» ծրագրի երիտասարդ երաժիշտները։
«Young Euro Classic»-ը երիտասարդական նվագախմբերի միջազգային փառատոն է, որն առաջատար հարթակ է երիտասարդ երաժիշտների համար։ Այստեղ ներկայանում են աշխարհի տարբեր երկրներից ժամանած նվագախմբեր: