Բարեգործական երեկո մանուկների համար Tashir Arena-ում՝ Սամվել Կարապետյանի նախաձեռնությամբ, իր 60-ամյակին
Օգոստոսի 18-ին Tashir Arena-ում (Երևանի կրկեսի նորացված շենքում) կայացավ առաջին միջոցառումը. բարեգործական համերգ՝ «Երեխաները՝ երեխաների համար» խորագրով։ Համերգը տեղի ունեցավ կրկեսի ոչ պաշտոնական բացման շրջանակում՝ որպես հատուկ միջոցառում, որը հնարավոր դարձավ «Տաշիր» բարեգործական հիմնադրամի նախագահ Սամվել Կարապետյանի անձնական նախաձեռնությամբ։
Իր 60-ամյակը Սամվել Կարապետյանը որոշեց նվիրել երեխաներին՝ ներկայացնելով երիտասարդ արտիստների համար պատրաստված նոր բեմը և տոն կազմակերպեց հատկապես նրանց համար, ովքեր հատկապես ջերմության և հոգածության կարիք ունեն: Նրա խնդրանքով նոր Արենայի դռներն առաջին անգամ մեկ երեկոյով բացվեցին ավելի քան 1200 երիտասարդի համար ամբողջ Հայաստանից՝ Վանաձորից, Շիրակից, Հրազդանից, Արտաշատից, Արարատից, Երևանից և այլ քաղաքներից: Հրավիրվածների թվում էին բազմազավակ ընտանիքների երեխաներ, արցախցի ընտանիքներ, ինչպես նաև Հայրենիքի համար իրենց կյանքը զոհաբերած հերոսների և և ռազմական գործողությունների հետևանքով տուժած զինծառայողների երեխաներ:
Սամվել Կարապետյանը կարճ ուղերձ էր հղել իր դստերը՝ Տաթևիկին, ով կյանքի կոչեց այս նախագիծը. «Ես իսկապես ուզում եմ, որ այս օրը հնարավորինս ուրախ լինի: Որ նոր Արենան առաջին անգամ լցվի երեխաների ծիծաղով: Եվ եթե այսօր գոնե մեկ երեխա իրեն երջանիկ է զգա, նշանակում է, որ այս ամենն իզուր չի»:
Նոր Արենայում երեխաներն առաջին անգամ ելույթ ունեցան երեխաների համար, և սա էր համերգի հիմնական իմաստը: Երիտասարդ արտիստներն ու բեմի փոքրիկ հերոսները տոն պարգևեցին իրենց հասակակիցներին: Սա այն անկեղծ բարությունն է, որը փոխանցվում է սրտից սիրտ՝ առանց խոսքերի ու խոչընդոտների, այնպես, ինչպես միայն երեխաները կարող են անել: Համերգային ծրագիրը ներառում էր երաժշտական և պարային համարներ, կրկեսային արվեստ և այլ ստեղծագործական ներկայացումներ, որոնք իրական տոնի և միասնության մթնոլորտ ստեղծեցին: