Team-ը՝ Գիտության շաբաթվա տեխնոլոգիական գործընկեր
Վեց օր շարունակ Հայաստանը կդառնա գիտության և տեխնոլոգիաների կենտրոն. սեպտեմբերի 30-ից հոկտեմբերի 5-ը Team Telecom Armenia-ի տեխնոլոգիական գործընկերությամբ կանցկացվի «Գիտության շաբաթ․ Հայաստան 2025»-ը:
Գիտության և տեխնոլոգիաների հանրահռչակման հայաստանյան ամենախոշոր միջոցառումն այս տարի կանցկացվի «Զարգացնել գիտությամբ» կարգախոսով: Միջոցառումը կհամախմբի ավելի քան 50 000 այցելուի և կներգրավի շուրջ 300 դպրոց և մանկապարտեզ Երևանից և Հայաստանի բոլոր մարզերից։
«Գիտությունն ու տեխնոլոգիաները երկրի առաջընթացի շարժիչ ուժն են, որ կարող են բացել նոր հորիզոններ թե՛ անձնական, թե՛ ազգային առաջընթացի համար: Ուրախ ենք, որ կարողանում ենք նպաստել երիտասարդների և գիտության ու տեխնոլոգիաների միջև ամուր կապի հաստատմանն ու նորարարական մտածողության զարգացմանը»,-ասում է Team Telecom Armenia-ի գլխավոր տնօրեն Հայկ Եսայանը:
Միջոցառման կազմակերպիչը «Գիտուժ» նախաձեռնությունն է: «Գիտուժ»-ի ակտիվ անդամ Տիգրան Շահվերդյանը նշում է. «Ուրախ ենք, որ «Գիտության շաբաթ․ Հայաստանը» երկրորդ տարին է համախմբում հասարակությանը՝ ցույց տալով, թե ինչպես կարելի է գիտությունն ու տեխնոլոգիաները սիրելի ու հետաքրքիր դարձնել երիտասարդների համար և ընդգծել դրանց վճռորոշ դերը Հայաստանի անվտանգության ու զարգացման համար»։
Միջոցառման սիրտը կլինի Ազատության հրապարակում անցկացվող Գիտության փառատոնը, որին մասնակցելու են Հայաստանի պետական, ակադեմիական, կրթական, տեխնոլոգիական ու ստեղծարար կառույցների և կազմակերպությունների առաջատար ներկայացուցիչները։
Team Telecom Armenia-ն, այս տարի ևս միանալով այս գիտական ու տեխնոլոգիական տոնին, կապահովի փառատոնի համար անհրաժեշտ բոլոր տեխնոլոգիական և կապի ենթակառուցվածքները, իսկ «Գիտուժ»-ի հետ համագործակցությամբ մրցանակներ կհանձնի այն դպրոցին և մանկապարտեզին, որոնք ամենաակտիվը կլինեն «Գիտության շաբաթ․ Հայաստան» ապակենտրոնացված միջոցառումներին: