Ադրբեջանցի մաքսային ծառայողներ են ձերբակալվել մաքսանենգության համար
Ադրբեջանի գլխավոր դատախազության և Ադրբեջանի Հանրապետության պետական մաքսային կոմիտեի հայտարարության համաձայն՝ Ադրբեջանի մաքսային ծառայության աշխատակիցներ են ձերբակալվել Իրանից դեղորայքի և ծխախոտի մաքսանենգության համար։ Այս մասին հայտնում են ադրբեջանական լրատվամիջոցները:
Քննությունը հիմնավոր կասկածներ է հարուցել, որ Ադրբեջանի Հանրապետության պետական մաքսային կոմիտեի Բիլասուվարի մաքսային վարչության 1-ին բաժնի տեսուչ Վուսալ Հուսեյնովը և «Ազերտերմինալ համալիր» ասոցիացիայի շների խնամող Ասիֆ Գաջիմուրադովը, գործելով Էթիբար Խաթամլիի և Իրանի քաղաքացի Ջաֆար Ռեզեյանի հետ համագործակցությամբ, իրենց պաշտոնեական լիազորություններն օգտագործել են մաքսային հսկողության միջոցով Ադրբեջան 400,000 մանաթ արժողությամբ դեղորայքի (ներառյալ՝ ուժեղ և հոգեմետ նյութեր պարունակող) և առանց ակցիզային դրոշմանիշների ծխախոտային արտադրանքի մաքսանենգությունը հեշտացնելու համար։
Հուսեյնովը, Գաջիմուրադովը և Խաթամլին կալանավորվել են, իսկ Ջաֆար Ռեզեյանը՝ կալանավորված։
Քննչական և օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումները շարունակվում են։