«Երաժշտություն հանուն ապագայի» հիմնադրամի կրթաթոշակառուները մասնակցում են «Մոսկվան դիմավորում է ընկերներին» XXII միջազգային փառատոնին
Հոկտեմբերի 1-ից 10-ը կանցկացվի «Մոսկվան դիմավորում է ընկերներին» միջազգային փառատոնը։ Այն համարվում է Վլադիմիր Սպիվակովի միջազգային բարեգործական հիմնադրամի ամենամասշտաբային նախագիծը։ Վլադիմիր Սպիվակովն արդեն երկու տասնամյակից ավելի է, ինչ Մոսկվայում միավորում է հազարավոր տաղանդավոր երաժիշտների աշխարհի տարբեր անկյուններից։
«Երաժշտություն հանուն ապագայի» հիմնադրամի պատանի երաժիշտներն արդեն երրորդ անգամ են մասնակցում Վլ․ Սպիվակովի «Մոսկվան դիմավորում է ընկերներին» միջազգային փառատոնին։ Փառատոնների շրջանակներում հիմնադրամի կրթաթոշակառուները հանդես են գալիս Մոսկվայի լավագույն համերգասրահներում՝ Ռախմանինովի, «Большой театр»-ի, «Дом музыки»-ի համերգասրահներ։ Սա արդեն ավանդույթ կարելի է համարել միջազգային փառատոնի շրջանակներում։
Մոսկվայում համերգային ելույթներ կունենան․
դաշնակահար Էդգար Մխիթարյանը (Մոսկվայի Պ. Ի. Չայկովսկու անվան պետական կոնսերվատորիա, Ս․ Ռախմանինովի համերգասրահ, ելույթը՝ հոկտեմբերի 4-ին ժամը 14։00-ին),