Ֆասթ Բանկի հովանավորությամբ կայացել է «Փոխակերպվող տնտեսություն» խորագրով միջազգային գիտաժողովը
Ֆասթ Բանկի հովանավորությամբ օրերս ԵՊՀ տնտեսագիտության և կառավարման ֆակուլտետն իրականացրել է «Փոխակերպվող տնտեսություն» խորագրով միջազգային գիտաժողով։
Գիտաժողովի նպատակն է ստեղծել հարթակ, որտեղ համախմբվում են աշխարհի առաջատար համալսարանների, հայաստանյան ԲՈՒՀ-երի և քաղաքագիտության կենտրոնների ներկայացուցիչները՝ քննարկելու արագ փոփոխվող աշխարհի տնտեսական մարտահրավերները։
ԵՊՀ տնտեսագիտության և կառավարման ֆակուլտետի դեկան Կառլեն Խաչատրյանն ասել է․ «Լիահույս ենք, որ նմանատիպ միջոցառումների միջոցով մենք կարողանալու ենք ճիշտ ճանապարհը գտնել, որովհետև գաղտնիք չէ, որ այսօր աշխարհը շատ արագ է փոխվում ու բազմաթիվ մարտահրավերներ են առաջանում աշխարհաքաղաքական, աշխարհատնտեսական, աղքատությունից սկսած, կլիմայական խնդիրներով վերջացրած: Եվ դրանք բոլորն էլ գիտական հետազոտություն, գիտական վերլուծություն են պահանջում։ Ուզում եմ առանձնահատուկ շնորհակալություն հայտնել Ֆասթ Բանկին մեր նախաձեռնության կողքին լինելու, մեր այս գաղափարին ու տեսլականին հավատալու համար», - ասել է նա։
Գիտաժողովին մասնակցել են Հարվարդի, Սորբոնի, Կոռնելի և այլ հայտնի համալսարանների ներկայացուցիչներ։ Նրանք Հայաստանում են կենդանի շփման, գաղափարների և փորձի փոխանակման նպատակով։
Ֆասթ Բանկի մասնակցությունը գիտաժողովի կայացմանը ոչ միայն նյութական աջակցություն է, այլև ներդրում՝ Հայաստանի ապագա տնտեսագիտական մտածողության զարգացման մեջ։