Փորձաքննության ընթացքում էլ ավելի է վատթարանում Մանվել Գրիգորյանի առողջական վիճակը. փաստաբան
Մանվել Գրիգորյանի նկատմամբ նշանակված միջգերատեսչական դատաբժշկական փորձաքննության կատարման նպատակով  ձևավորված հանձնաժողովի անդամները հուլիսի 25–ին այցելել են «Նաիրի» ԲԿ–ում բուժում ստացող Մանվել Գրիգորյանին։ Այս մասին այսօր՝ հուլիսի 30–ին դատարանում լրագրողների հետ զրույցում ասաց Գրիգորյանի պաշտպան Արսեն Մկրտչյանը։ Նա նշեց, որ ինքը ևս ներկա է գտնվել փորձաքննության իրականացմանը։
«Այդ փորձաքննության անհրաժեշտությունն ի սկզբանե բացակայում էր, սա սադիզմ է, քանի որ առանց փորձաքննություն նշանակելու էլ ակնհայտ էր, որ մեր պաշտպանյալը գտնվում է տարբերակված մոտեցման ներքո։ Այն մեղադրյալները, որոնք նմանատիպ հիվանդություններ են ունեցել, առանց փորձաքննության նրանց նկատմամբ այլընտրանքային խափանման միջոց է ընտրվել և գտնվում են ազատության մեջ։ Այսօր, եթե փորձենք խոսել զուգահեռներից, չկա նման ծավալի հիվանդություններ ունեցող անձ»,–ասաց նա։
Մկրտչյանի խոսքով՝ փորձաքննության ընթացքում էլ ավելի է վատթարանում Մանվել Գրիգորյանի առողջական վիճակը։
Նշենք, որ գործով նախագահող դատավոր Մնացական Մարտիրոսյանի որոշմամբ՝ Մանվել Գրիգորյանի առողջական վիճակի հարցով միջգերատեսչական դատաբժշկական փորձաքննություն է նշանակվել, որի կատարումը հանձնարարվել է Առողջապահության նախարարության համապատասխան մարմնին։