Երեկ թրքահաճո վարչախումբը հերթական ահաբեկչական գործողությունն իրականացրեց մեր ժողովրդի դեմ՝ տառացիորեն պաշարելով Գյումրի քաղաքը․ Չալաբյան
Երեկ թրքահաճո վարչախումբը հերթական ահաբեկչական գործողությունն իրականացրեց մեր ժողովրդի դեմ՝ տառացիորեն պաշարելով Գյումրի քաղաքը, կազմալուծելով նրա քաղաքային ծառայությունների աշխատանքը, զանգվածային բռնություններ, ծեծ ու ջարդ կիրառելով բողոքի դուրս եկած հարյուրավոր քաղաքացիների դեմ:
Բռնատիրական վարչախումբը սրանով փորձում է ցույց տալ, որ իր դեմ «խաղ չկա», որ ցանկացած օրինական ընտրության արդյունք ինքը պատրաստ է բիրտ ուժով չեղարկել և փոխել իր օգտին: Դրանով սակայն այն ի ցույց է դնում իր խորացող քաղաքական սնանկությունը և իր անզորությունը՝ կասեցնելու երկրում նոր թափ ստացող ազատագրական շարժումը:
Համոզված եմ, որ վարչախումբը ձախողելու է, և որ մեր ժողովրդի գիտակից մեծամասնությունը վճռականորեն կմերժի նրան: Մինչ այդ, կիսվում եմ իմ երեկվա ճեպազրույցով , և զորակցությունը հայտնում երեկվա ահաբեկչական գործողություններից տուժած մեր բոլոր քաղաքացիներին: