«Կայարանցի Թեւոսիկի» եղբոր սպանությունը կազմակերպելու համար դատապարտված Իսոյի պատժաչափը նվազեցվել է
Վերաքննիչ քրեական դատարանը, դատավոր Ռուբիկ Մխիթարյանի նախագահությամբ որոշել է մասնակիորեն բեկանել եւ փոփոխել  քրեական հեղինակություն «Կայարանցի Թեւոսիկի» եղբոր՝ Արթուր Սաֆարյանի սպանությունը կազմակերպելու եւ սպանության կատարմանն օժանդակելու համար 25 տարվա ազատազրկման դատապարտած Իսրայել Սարգսյանի դատավճիռը։
Դատարանը որոշել է ամբաստանյալ Իսրայել Սարգսյանի նկատմամբ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 235-րդ հոդվածի 1-ին մասով (ապօրինի կերպով զենք–զինամթերք պահելը) քրեական հետապնդումը դադարեցնել` քրեական պատասխանատվության ենթարկելու վաղեմության ժամկետն անցած լինելու հիմքով:
Նշենք, որ առաջին ատյանի դատարանի դատավճռով Սարգսյանը դատապարտվել էր 25 տարվա ազատազրկման։
Հիշեցնենք, որ Արթուր Սաֆարյանի սպանությունը տեղի է ունեցել 2014-ի հունվարի 26-ի լույս 27-ի գիշերը: Համաձայն գործի նյութերի` Իսրայել Սարգսյանը կազմակերպել է Արթուր Սաֆարյանի սպանությունը, ապա սպանությունը կատարած Մովսես Ներսիսյանին սպանել է Դավթաշենում գործող «Մագնում» հյուրանոցում, դիակը տեղափոխել ու նետել Զովունի-Քանաքեռավան տանող ճանապարհին գտնվող կոյուղու դիտահորը: Ներսիսյանի դիակն այդպես էլ մինչ օրս չի հայտնաբերվել, իսկ ամբաստանյալ Իսրայել Սարգսյանը պնդում է, որ նա ողջ է, եւ ինքն է այնպես արել, որ նա հեռանա երկրից:
Իսրայել Սարգսյանը նախքան կալանավորվելը եղել է «Դուքենդո» կարատեի ֆեդերացիայի անվտանգության ծառայության պետը, իսկ 1998-ին դատապարտվել է Արմեն Տեր-Սահակյանի հայտնի բանդայի կազմում սպանություն եւ սպանության փորձ կատարելու համար: