Գազի պայթյուն և հրդեհ Սոչիում բնակելի շենքում. կա զոհ
Սոչիի բազմաբնակարան շենքում գազի պայթյունի և դրան հաջորդած հրդեհի վայրում տեղական արտակարգ իրավիճակի ռեժիմ է մտցվել, հայտնել է քաղաքապետ Անդրեյ Պրոշունինը, փոխանցում է ՌԻԱ Նովոստին։
Ավելի վաղ տարածաշրջանի ԱԻՆ գլխավոր վարչությունից լրագրողներին հայտնել էին, որ Սոչիի բազմաբնակարան շենքում գազի պայթյունի հետևանքով մեկ մարդ է զոհվել, տուժել է մեկ մարդ, 70 մարդ էլ տարհանվել է։ Ավելի ուշ օպերատիվ շտաբը հայտնել է երեք տուժածի մասին։ Հրդեհը մարվել է։
«Ես Տիմիրյազև փողոցում արտակարգ իրավիճակների արձագանքման խմբի արտագնա նիստ անցկացրեցի։ Գազի պայթյունից և հրդեհից վնասված շենքում ներկայումս ավարտվում են բնակարանային շրջայցերը... Մենք դեպքի վայրում հայտարարում ենք տեղական արտակարգ դրություն», - գրել է Պրոշունինը իր Telegram ալիքում։
Նահանգապետը հավելել է, որ 28 բնակիչ, այդ թվում՝ յոթ երեխա, ներկայումս տեղավորված են ժամանակավոր կացարաններում։
Պարզվել է, որ բնակիչները տարածքների սեփականության իրավունքը ստացել են դեռևս 2012 թվականին դատարանի որոշմամբ, նշել է Պրոշունինը։
«Կոմերսանտի» տվյալներով՝ միջադեպի հետևանքով մեկ մարդ մահացել է։
Քրեական գործ է հարուցվել։