Անկում տարադրամի շուկայում․ փոխարժեքն՝ այսօր
Մայքլ Ջեքսոնի ժառանգության ֆոնդը 2025 թվականի սկզբին գաղտնի կերպով 2,5 միլիոն դոլար է փոխանցել հինգ անձանց, որոնք արտիստին մեղադրել են սեռական ոտնձգության մեջ, հաղորդում է Financial Times-ը՝ վկայակոչելով գործի փաստաթղթերը։
Ըստ թերթի՝ այս համաձայնագիրը կնքվել է 2020 թվականին սկսված գործի շրջանակներում։ Այդ ժամանակ կողմերը համաձայնագիր են կնքել, ըստ որի՝ ժառանգությունը հինգ հայցվորներից յուրաքանչյուրին հաջորդ հինգ տարիների ընթացքում կվճարի 3,3 միլիոն դոլար (ընդհանուր առմամբ՝ 16,5 միլիոն դոլար)։
Սակայն այս տարի հայցվորները մեղադրել են պաշտպանության կողմին իրենց վրա ճնշում գործադրելու համար, որպեսզի համաձայնագիրը ստորագրելվի։ Ըստ FT-ի՝ նրանք ցանկանում են ավելի մեծ գումար և մտադիր են հանրային լսումներ անցկացնել դատարանում։
Իր հերթին, Ջեքսոնի ժառանգության ֆոնդը հերքում է արտիստի դեմ մեղադրանքները և, հղում անելով 2020 թվականի համաձայնագրի պայմաններին, պնդում է, որ փակ դատական ​​​​նիստեր է ունեցել։