Պլեխանովի անվան Ռուսական տնտեսագիտական համալսարանի Երևանի մասնաճյուղի տնօրեն Թամարա Վարդանյանը միջհամալսարանական բանավեճի առաջնության ժյուրիի անդամ էր (լուսանկարներ)
Պլեխանովի անվան Ռուսական տնտեսագիտական համալսարանի Երևանի մասնաճյուղի տնօրեն, Ռուսաստանի Դաշնության կրթության վաստակավոր գործիչ, պատմական գիտությունների թեկնածու Թամարա Ռազմիկի Վարդանյանը եղել է միջհամալսարանական բանավեճի առաջնության ժյուրիի անդամ, որը տեղի է ունեցել Երևանի Ռուսական տանը:
Չորրորդ փուլում հանդիպեցին Ռուս-հայկական համալսարանի և Մոսկվայի պետական համալսարանի Երևանի մասնաճյուղի թիմերը: Քննարկման թեման էր՝ «Վերածնունդ Հայաստան (1828–1918). Ռուսական կայսրության արվարձաննե՞ր, թե՞ հայ-ռուսական քաղաքակրթության միավորման կենտրոն»: Արդյունքում՝ գրեթե հավասար միավորներ և բուռն, տեղեկատվական քննարկում, որը ցույց տվեց մասնակիցների բարձր պատրաստվածությունը:
Բանավեճը գնահատեցին նաև Հայաստանում Ռուսաստանի դեսպանատան քարտուղար Դմիտրի Կրասնովը և Հայաստանում «Կոմսոմոլսկայա պրավդայի» լրագրող և խմբագիր Զառա Բաբուխանյանը:
Հանդիպումից հետո Թամարա Վարդանյանը նշեց նման նախաձեռնությունների կարևորությունը, որտեղ երիտասարդները սովորում են ոչ միայն բանականացված բանավեճեր վարել, այլև քննարկել ժամանակակից դիսկուրսն ու միտումները հասկանալու համար կարևոր պատմական թեմաներ։