Վրաստանում ձերբակալել և արտաքսել են Թուրքիայի մի քաղաքացու, որը փախել էր իր հայրենիքում գտնվող բանտից
Անօրինական միգրացիայի դեմ պայքարի շրջանակներում Ներքին գործերի նախարարության միգրացիայի վարչության աշխատակիցները ձերբակալել են 1997 թվականին ծնված Թուրքիայի քաղաքացի Բ.Գ.-ին, որը գտնվում էր երկրում առանց օրինական հիմքերի, հաղորդում է «Գրուզիա Օնլայն»-ը։
Գործակալության տվյալներով՝ ձերբակալվածը հետախուզվել է գողության, հարձակման, խարդախության և բանտից փախուստի համար։
ՆԳՆ Միգրացիոն դեպարտամենտի և Քրեական ոստիկանության կենտրոնական վարչության սերտ փոխգործակցության արդյունքում պարզվել է, որ ձերբակալվածը հետախուզվում է Թուրքիայի Հանրապետության իրավապահ մարմինների կողմից ազգային մակարդակով՝ մի շարք հանցագործությունների համար, մասնավորապես՝ գողություն, մարմնական վնասվածքների պատճառում, խարդախություն և բանտից փախուստ։
Միգրացիայի վարչության աշխատակիցները Վալեի սահմանային անցակետից արտաքսել են Թուրքիայի քաղաքացու, որտեղ ձերբակալվածը հանձնվել է Թուրքիայի իրավապահ մարմիններին՝ կանխարգելիչ միջոցառումների համար։
Միգրացիայի դեպարտամենտը պարբերաբար իրականացնում է հատուկ ներգաղթային վերահսկողություն՝ «Օտարերկրացիների և քաղաքացիություն չունեցող անձանց իրավական կարգավիճակի մասին» Վրաստանի օրենքի արդյունավետ կիրառումն ապահովելու համար։