Ժամանակն է, որ մենք ուղղակի խելքի գանք և հասկանանք, որ դեպի Արևմուտք տանող ճանապարհը վտանգում է Հայոց պետականությունն ու հայ ժողովրդի ապագան․ Մհեր Ավետիսյան
Մհեր Ավետիսյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է․
Երբ ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարը նման բան է հայտարարում, դա նշանակում է, որ Վրաստանը ճիշտ ուղով է ընթանում, իսկ Հայաստանը և Ադրբեջանը՝ սխալ։ Բայց այստեղ Ադրբեջանի դեպքում կա մի նրբություն՝ Ադրբեջանը օգտվում է Հայաստանի սխալ աշխարհաքաղաքական կողմնորոշում ընտրելու գործընթացից, որպեսզի իր խնդիրները լուծի Հայաստանի հաշվին։ Մեծ հաշվով, ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարը ասում է. «Մենք կորցնում ենք Վրաստանը, բայց լավ է՝ ձեռք ենք բերում Հայաստանը, որպեսզի այն օգտագործենք մեր գեոպոլիտիկ շահերի համար»։
Գիտեք, ժողովուրդ ջան, ամեն ինչ արդեն շատ պարզ է, և ամեն ինչի մասին խոսվում է շատ պարզ։ Ժամանակն է, որ մենք ուղղակի խելքի գանք և հասկանանք, որ դեպի Արևմուտք տանող ճանապարհը վտանգում է Հայոց պետականությունն ու հայ ժողովրդի ապագան։