Իտալացի դաշնակահար Անտոնիո դի Կրիստոֆանոն հանդես կգա մենահամերգով Երևանում և վարպետության դասեր կանցկացնի հայ դաշնակահարների համար
Դեկտեմբերի 18-ին Արամ Խաչատրյանի անվան 13-րդ միջազգային փառատոնի շրջանակում Արամ Խաչատրյանի տուն-թանգարանում տեղի կունենա իտալացի դաշնակահար Անտոնիո դի Կրիստոֆանոյի մենահամերգը, որի աջակիցն է «Երաժշտություն հանուն ապագայի» հիմնադրամը: Համերգին իր ելույթներով հանդես կգան նաև «Երաժշտություն հանուն ապագայի» հիմնադրամի կրթաթոշակառուները։ Երեկոյի ընթացքում կհնչեն Ռոբերտ Շումանի Արաբեսկ դո մաժոր, երկ 18 (6 րոպե), Յոհաննես Բրամսի 4 Բալլադ, երկ 10 (22 րոպե), Ֆերենց Լիստի «Օբերմանի հովիտը» թիվ 6 մի մինոր «Ուխտագնացության տարիներ» սյուիտներից, S. 160 (14 րոպե), Ալբան Բերգի Դաշնամուրի սոնատ, երկ 1 (10 րոպե), Ֆրեդերիկ Շոպենի Պոլոնեզ թիվ 7 լյա բեմոլ մաժոր, երկ 61, «Պոլոնեզ-ֆանտազիա» (14 րոպե) ստեղծագործությունները։
Արամ Խաչատրյանի անվան 13-րդ միջազգային փառատոնը կազմակերպում է «Արամ Խաչատրյան» մշակութային հիմնադրամը՝ ԿԳՄՍ նախարարության աջակցությամբ։ Փառատոնի ռազմավարական հովանավորն է Freedom Broker Armenia ընկերությունը, իսկ գլխավոր գործընկերը՝ Երևանի քաղաքապետարանը։
«Երաժշտություն հանուն ապագայի» հիմնադրամի նախաձեռնությամբ այդ օրերին եռօրյա վարպետության դասեր են կազմակերպվելու հիմնադրամի դաշնակահարների համար։ Դասերը տեղի են ունենալու դեկտեմբերի 17-ից 19-ը՝ Արամ Խաչատրյանի տուն-թանգարանում։ Եվ ամենակարևորը՝ դասերը կանցկացնի իտալացի դաշնակահար Անտոնիո դի Կրիստոֆանոն։ Դասերը լինելու են բաց ձևաչափով և հասանելի ազատ ունկնդրման համար։
«Վիրտուոզների բանաձևը» նախագիծն իրականացվում է Renshin Urban Investments-ի աջակցությամբ։