Հարցնում ենք՝ ինչու այս մարդուն չեք հարցաքննում, քննչական խմբի ղեկավարը ասում է՝ մտավախություն ունենք, որ հնարավոր է ի օգուտ ձեզ ցուցմունք տա. Սամվել Կարապետյանի պաշտպան
«Ներկայացված են քրեական գործի ծավալուն նյութեր, որևէ մի փաստական տվյալ, հիմք չկա, որ այդ գործը կապ և առնչություն ունի Սամվել Կարապետյանի հետ։ Իրականում գործ ունենք բացարձակապես քաղաքական հետապնդման հետ»,- ասուլիսում ասաց գործարար Սամվել Կարապետյանի պաշտպան Արմեն Ֆերոյանը։
Ըստ նրա, այս քրեական գործն այն բացառիկ գործերից մեկն է, որի դեպքում պաշտպանական կողմը թերևս կարողացել է պաշտոնապես հասնել նրան, հիմնավերել, ապացուցել, որ վարույթ իրականացնող մարմինը ձեռք է բերում բացառապես շինծու ապացույցներ։
«Հարցադրմանը՝ այս մարդուն, այն մարդու ինչո՞ւ չեք հարցաքննել, մեզ տրվող պատասխանը շատ ուղիղ է ու դիպուկ՝ չենք հարցաքննել, որովհետև մտավախություն ունենք, որ այդ մարդը հնարավոր է ի օգուտ ձեզ ցուցմունք տա։ Այդ հայտարարությունն արել է կոնկրետ քննչական խմբի ղեկավար Սպարտակ Պողոսյանը»,- ասաց Ա.Ֆերոյանը։
Նա ընդգծեց, որ այս գործով գործ ունեն խայտառակ ապօրինությունների հետ։