Թող գնան ղուրբան լինեն 5000 տղերքին. վանաձորցիների կարծիքները. «Համահայկական ճակատ» շարժումՎաղը` ժամը 15:00-ին, ՀՀ գլխավոր դատախազության շենքի առջև կկայանա ակցիա. «Համահայկական ճակատ» շարժումՍահմանադրական փոփոխությունների հանձնաժողովն է արձանագրել, որ Վենետիկի հանձնաժողովը խնդրել է վերացնել երկքաղաքացիության և մշտական բնակությունների ցենզերը. Ռ. ՀայրապետյանՀայաստանին անհրաժեշտ են տնտեսական և ենթակառուցվածքային խոշոր նախագծեր. Գագիկ ԾառուկյանՍտորագրահավաք՝ ի աջակցություն Հայ Առաքելական Սուրբ Եկեղեցու «Իրենց միակ կարմիր գիծը իշխանությունը պահելն է, մնացած բոլոր դեպքերում ցանկացած կարմիր գիծ հատելի է այս իշխանությունների համար». «Փաստ» Երբ նման հայտարարություններ անում է վարչապետը, դա արդեն հակաժողովրդավարական հրահանգ ու ցուցում է. «Փաստ» Անկումային և ճգնաժամային. Հայաստանի արտաքին առևտրի դիսբալանսը. «Փաստ» Ամոթի ու խայտառակության խարանով դաջված. ո՞ւմ են երջանկացնում Հայաստանի իշխանությունների գործողությունները. «Փաստ» «ՀայաՔվեն» քաղաքական հայտ է ներկայացնում իշխանափոխության օրակարգով. «Փաստ» Ի՞նչ պլաններ ունեն Արևմուտքն ու Փաշինյանը երկաթուղու առումով. «Փաստ» Իրավական դաշտում է ամեն ինչ․ Սամվել Կարապետյանի առաջադրումը հանգիստ չի տալիս իշխանությանը Սփյուռքը բարձրաձայնում է․ Ֆրանսիայից մինչև Արգենտինա՝ ի պաշտպանություն Հայ Առաքելական Սուրբ Եկեղեցու Մեր կապը էս լեռան հետ անբացատրելի ա, ուրիշ ու ուժեղ. Լևոն ՔոչարյանՊետական բուհերը ֆինանսապես պահում են ուսանողները, բայց վերահսկում են քաղաքական իշխանության ներկայացուցիչները. Մենուա ՍողոմոնյանԹուրքիայի Արտգործնախարարը հայտարարեց, որ աջակցում են ՓաշինյանինԻ՞նչ կասեք Փաշինյանին, եթե ձեր դիմաց դուրս գաՍա միայն հնարավորություն է բացում ՀՀ-ի համար գնել պրոյեկտ ԱՄՆ-ից․ Ռոբերտ ՔոչարյանԱտոմային էներգետիկան ԱՄՆ-ում չափազանց թանկ է․ Ռոբերտ ՔոչարյանIDBank-ը ներկայացուցչություն է բացել ԱՄՆ Կալիֆորնիա նահանգի Գլենդել քաղաքում
ԵՄ-ն 2026 թվականին կարող է ֆինանսական օգնություն չտրամադրել Վրաստանին
Եվրամիության կողմից Վրաստանին տրամադրվող ֆինանսական օգնության կասեցումը կարող է տարածվել նաև 2026 թվականի վրա։ 2025 թվականի արդյունքներով ֆինանսական օգնություն չի ցուցաբերվել, «Իզվեստիա»-ին հայտնել են Եվրահանձնաժողովից։
«Սա չի նշանակում ԵՄ կողմից ֆինանսավորման ամբողջական դադարեցում, սակայն հաջորդ տարի պետական մակարդակով զգալի ֆինանսավորումը քիչ հավանական է, եթե տեղի չունենան հստակ քաղաքական փոփոխություններ», - թերթին հայտնել է Եվրոպական ժողովրդական կուսակցությունից Եվրախորհրդարանի պատգամավոր Տոմաշ Զդեխովսկին:
Ինչպես հայտարարել է եվրապատգամավորը, Եվրամիության կողմից Վրաստանի ֆինանսավորման կասեցումը տեղի է ունեցել «ժողովրդավարական սկզբունքներից նահանջի և իրավունքի գերակայության խախտման» վերաբերյալ «լուրջ մտահոգությունների» պատճառով։ Նրա կարծիքով՝ Վրաստանը գտնվում է խորը քաղաքական ճգնաժամի մեջ, իսկ մարդու իրավունքների վիճակն այնտեղ էապես վատթարացել է 2024 թվականի խորհրդարանական ընտրություններից հետո։
2024 թվականի նոյեմբերի 28-ին իշխող «Վրացական երազանք - Ժողովրդավարական Վրաստան» կուսակցությունը որոշում է կայացրել մինչև 2028 թվականը կասեցնել Եվրամիության հետ ԵՄ-ին անդամակցելու շուրջ բանակցությունների բացման հարցի քննարկումը և հրաժարվել Եվրամիության բոլոր բյուջետային դրամաշնորհներից։ Ինչպես այն ժամանակ հայտնել է Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Կոբախիձեն, Թբիլիսին մտադիր է շարունակել ԵՄ-ին անդամակցելու իր պարտավորությունների կատարումը միայն սեփական բյուջեի հաշվին։