Բոլորս էլ պիտի եկեղեցին պաշտպանենք, ո՞նց կարա մեր արանքում ոստիկան լինի․ Նարեկ Կարապետյան
«Մեզ պետք է մի բան՝ միասնություն։ Ո՞նց կարող են մեզ հաղթել։ Բաժանելով իրարից։ Էջմիածնում էինք երեք օր առաջ, գիտ՞եք՝ ոնց էր բաժանված։ Մեջտեղում ոստիկաններն էին, հարցնում էին ամեն մարդու, դու եկեղեցո՞ւն ես պաշտպանում, թե՞` նիկոլական ես։ Հենց այդպես էլ հարցնում էին։ Ասում էիր՝ եկեղեցուն եմ պաշտպանում, ասում էին՝ աջ, ասում էիր նիկոլական եմ՝ ասում էին՝ ձախ»,- Աջափնյակ համայնքում «Մեր ձևով» ժողովրդական շարժման գրասենյակի բացմանը այս մասին ասել է շարժման համակարգող Նարեկ Կարապետյանը։
«Բայց հայ են էլի բոլորը, կարող է՝ ես այստեղ լինեի, դիմացս մեկ այլ Նարեկ Կարապետյան այնտեղ լիներ։ Հայ էին բոլորը, ի՞նչ նիկոլական։ Բոլորն էլ պետք է եկեղեցուն պաշտպանեն, ինչ օրի ենք հասել, որ մեր միջև պետք է ոստիկան լինի։ Սա սարքած ճանապարհ է, որովհետև բոլորը գիտեն, որ երբ մենք միասին ենք, մենք ավելի մեծ հնարավորություններ ունենք, մենք ավելի հարուստ ենք դառնում, որովհետև տարածաշրջանի բոլոր երկրներից ամենագործունյա ազգը մեր ազգն է»,- շեշտել է Կարապետյանը։