Երբ ՀԷՑ-ը գտնվում էր Սամվել Կարապետյանի կառավարման ներքո, մենք շատ լավ կարողանում էինք գնահատել ռիսկերը․ Դավիթ Ղազինյան
Դավիթ Ղազինյանը ֆեյսբուքյան իր էջում տեսանյութ է հրապարակել․
Երբ ՀԷՑ-ը գտնվում էր Սամվել Կարապետյանի կառավարման ներքո, մենք շատ լավ կարողանում էինք գնահատել ռիսկերը, այն տարածքները, որտեղ հնարավոր է նագրուզկայի ավելացում և կանխարգելիչ աշխատանքներ։
Հաշվի առնելով, որ 2025 թվականի հուլիսի 21-ից ՀԷՑ-ը այլևս գտնվում է փոքրիկ խմբակի կառավարման ներքո՝ նրանք ոչ միայն չեն կարողացել կառավարել ռիսկը, այլև ստեղծել են նոր ռիսկեր, ինչը, բոլորը զգացին իրենց բնականներում, առավել ևս այն մարդիկ, ովքեր շատ երկար, տևական ժամանակ չեն ուզեցել հոսանք։
Դա, բնականաբար, նշանակում է ոչ միայն նյութական, այլև հոգեբանական վնասներ, իսկ դա էլ նշանակում է, որ փոքրիկ խմբակը մտել են ձեր գրպանները և բնակարանները:
Էլ չեմ ասում նրա մասին՝ կառավարման վերցնելուց հետո էականորեն, շեշտակի շատացել են բողոքները էլէկտրաէներգիայի ծախսի վերաբերյալ։
Ինչպես հիշում եք, «Տաշիր Գրուպ»-ը պահանջում է իջեցնել սակագինը, որը չարվեց։ Այս և այլ հարցերի մասին կխոսեմ վաղը՝ ժամը 12:00-ին տեղի ունենալիք ասուլիսում։