Նաիրի Սարգսյանի հոդվածը հրապարակվել է «Journal for International and European Law, Economics and Market Integrations» միջազգային գիտական պարբերականում
«Հայաստանը ես եմ» նախաձեռնության ղեկավար Նաիրի Սարգսյանի՝ «Հարկաբյուջետային քաղաքականության բարելավման հեռանկարները՝ մակրոտնտեսական կառավարման մեթոդների արդյունավետության բարելավման միջոցով (Հայաստանի Հանրապետության օրինակով)» վերնագրով գիտական հոդվածը հրապարակվել է «Journal for International and European Law, Economics and Market Integrations» միջազգային գիտական պարբերականում։
Հոդվածը վերաբերում է Հայաստանի Հանրապետության հարկաբյուջետային քաղաքականության բարելավմանը և ներկայացնում է գիտականորեն հիմնավորված գործնական առաջարկներ։
Հրապարակումը կարևոր ներդրում է տնտեսագիտական հետազոտական ոլորտում և կարող է որպես օգտակար ուղեցույց ծառայել ոլորտի համապատասխան մասնագետների համար։