Մեր ռեսուրսային բազայի պայմաններում անհրաժեշտ է ընդլայնել ձեռնարկությունը, մենք հենց դա էլ անում ենք. Խուդոլի
ԶՊՄԿ գլխավոր տնօրեն Ռոման Խուդոլին ներկայացրել է Հայաստանի հանքարդյունաբերության ոլորտում առկա խնդիրները և ԶՊՄԿ-ի ներկայիս տնօրինության կողմից այդ խնդիրների հաղթահարման ուղղությամբ կատարված աշխատանքները։
«Այն ձեռնարկությունները, որոնք ձեռք էինք բերել՝ «Գեոպրոմայնինգ Գոլդ»-ի նախագծերը, «Ագարակը», կանգնած էին: Ամեն ինչ գրեթե զրոյից ենք սկսել: Ֆոնդերը մաշված էին, արդիականացում չկար»,-նշել է նա:
Ըստ Խուդոլիի՝ այն խնդիրները, որոնք կան ԶՊՄԿ-ում, նախկինում տարիներ շարունակ արդիականացման ուղղությամբ որևէ աշխատանքի բացակայության հետևանք են: «Նախկինում միջոցներ չեն դրվել այդ ուղղությամբ: Հիմա մենք ենք դա անում: Ամբողջ ենթակառուցվածքը մաշված է, ամեն ինչ պետք է արդիականացնել:
Մենք սա համատեղել ենք զարգացման ռազմավարության հետ, որպեսզի ձեռնարկությունը վստահ զգա իրեն ապագայում: Մեր ռեսուրսային բազայի պայմաններում անհրաժեշտ է ընդլայնել ձեռնարկությունը, մենք հենց դա էլ անում ենք»,-վստահեցրել էԶՊՄԿ գլխավոր տնօրենը:
«2025 թվականին մենք ձեռք ենք բերել 14 Բելազ ինքնաթափ՝ 120 տոննա բեռնատարողությամբ: Հաջորդ տարի ընդլայնում ենք շարքը՝ անցնելով 180 տոննայանոց կատերպիլար մոդելների, էքսկավատորների նոր շարքի»,-ներկայացնելով կատարված ու կատարվելիք աշխատանքները՝ հավելել է նա: