Երևանի նախկին քաղաքապետ, ՀԾԿՀ նախագահ Ռոբերտ Նազարյանի աշխատանքային գործունեությունը
70 տարեկանում մահացել է Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի նախկին նախագահ, Երևանի նախկին քաղաքապետ Ռոբերտ Նիկոլայի Նազարյանը:
Ռոբերտ Նիկոլայի Նազարյանը ծնվել է 1956թ. հունիսի 26-ին Երևանում։ 1973 թ.-ին ոսկե մեդալով ավարտել է երևանի թիվ 46 դպրոցը: 1978 թ.-ին ավարտել է Երևանի պոլիտեխնիկական ինստիտուտի շինարարական ֆակուլտետը՝ «Ինժեներ-շինարար» մասնագիտությամբ։
Աշխատանքային գործունեությունը.
1978-1986 թթ. — Երևանի տնաշինական կոմբինատ՝ վարպետից մինչև տնօրեն։
1986-1987 թթ. — Երևանի խոշոր պանելային գործարանի տնօրեն։
1987-1988 թթ. — Երևանի Մաշտոցի կուսշրջկոմի բաժնի պետ։
1988-1990 թթ. — Երևանի տնաշինական կոմբինատի տնօրեն։
1990-1997 թթ. — Երևանի քաղխորհրդի գործկոմում՝ վարչության պետ, նախագահի տեղակալ։
1997-2000 թթ. — ՀՀ էներգետիկայի նախարարի տեղակալ։
2000 թ. փետրվարից մայիս — ՀՀ տրանսպորտի և կապի նախարար։
2000 թ. մայիսից 2001 թ. հունվար — ՀՀ էներգետիկայի նախարարի 1-ին տեղակալ։
2001 թ. հունվարից 2003 թ. հունիս — Երևանի քաղաքապետ։
2003 թ. մայիսի 25-ի ՀՀ Ազգային ժողովի ընտրություններում գլխավորել է «Հզոր հայրենիք» կուսակցության համամասնական ընտրացուցակը։
2003 թ. հուլիսի 2-ին նշանակվել է ՀՀ Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի նախագահ։
2008 թ. հունիսի 27-ին ՀՀ Նախագահի հրամանագրով վերանշանակվել է ՀՀ Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի նախագահ՝ հինգ տարի ժամկետով։
2013 թ. հուլիսի 1-ին վերանշանակվել է ՀՀ Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի նախագահ՝ հինգ տարի ժամկետով։
Կոչումներ՝Ռուսաստանի Դաշնության գիտությունների ակադեմիայի ակադեմիկոս, Բնության և հասարակության մասին Գիտությությունների Միջազգային Ակադեմիայի իսկական անդամ, ԱՊՀ Վաստակավոր էներգետիկ:
Պետական և այլ պարգևներ, շնորհակալագրեր
1988 թ. դեկտեմբերի 30 1988 թվականի դեկտեմբերի 7-ի աղետաբեր երկրաշարժի օրերին փրկարարական և վերականգնողական աշխատանքներին մասնակցելու համար ՀՀ կառավարության շնորհակալագիր
1991 թ. ԽՍՀՄ պետական մրցանակի դափնեկիր,
2018 թ. հուլիս Եվրոպայի կարգավորողների ասոցիացիայի (ERRA) շնորհակալագիր` կազմակերպերպության հիմնադիր անդամ հանդիսանալու, կայացման գործում մեծ աշխատանքային ավանդ ներդնելու համար շնորհակալագիր: