«Եռաբլուր» պանթեոնում տեղի է ունեցել Եկեղեցու միասնության պաշտպանության ակցիա
Հունվարի 25-ին Երևանում՝ «Եռաբլուր» զինվորական պանթեոնի տարածքում, որտեղ հանգչում են Արցախի ազատագրական պատերազմներում զոհված հերոսները, տեղի է ունեցել հիշատակի և աջակցման միջոցառում՝ ի պաշտպանություն Հայ Առաքելական Եկեղեցու կանոնական միասնության։
Միջոցառմանը մասնակցել է ավելի քան 1000 մարդ։
Ակցիան անցկացվել է «Ալյանս» քաղաքական կուսակցության աջակցությամբ և Հայ Առաքելական Եկեղեցու բազմաթիվ կողմնակիցների մասնակցությամբ։
Մասնակիցները ծաղիկներ են խոնարհել հերոսների հիշատակին նվիրված հուշահամալիրում և կատարել հոգեհանգստյան աղոթք՝ ընդգծելով իրենց դիրքորոշումը Հայ Առաքելական Եկեղեցու միասնության, անկախության և ազգային արժեքների պաշտպանության հարցում։
Նույն օրը «Ալյանս» կուսակցության առաջնորդ Տիգրան Ուրիխանյանը հանդես է եկել նաև Սոչի քաղաքում անցկացված համանման միջոցառման ընթացքում։
Միջոցառումների մասնակիցները ընդգծել են, որ Հայ Առաքելական Եկեղեցու միասնության պաշտպանությունը համազգային պարտք է և դուրս է քաղաքական շահարկումներից։