IDBank-ը ներկայացուցչություն է բացել ԱՄՆ Կալիֆորնիա նահանգի Գլենդել քաղաքումՊետք է սթափվել, լրջանալ և լուրջ վերաբերվել այն ամենին, ինչ տեղի է ունենում մեր ռեգիոնում և մեր պետականության շուրջ. Մհեր ԱվետիսյանԶՊՄԿ-ն ժողովրդի կողքին՝ ներդրումներ առողջապահության և բնապահպանության ոլորտումԽնդիրը ոչ թե պատերազմի և խաղաղության մեջ է, այլ խաղաղությունը ապահովելու միջոցների․ Ավետիք ՉալաբյանԵպիսկոպոսները կհավաքվեն Ավստրիայում՝ ի հեճուկս Փաշինյանի Անողնաշարության մաստեր-կլաս Հանրային հեռուստատեսությունից Փաշինյանը վերջնականապես յուրացրեց Սահմանադրական դատարանը Տարեցների համար հանրային տրանսպորտը պետք է լինի անվճար. Հ. ԿամենդատյանՔՊ խմբակի ընտրության արդյունքում տաս համար ստացած անձը տապալել է աշխատանքային պայմանագրերի էլեկտրոնային կնքման գործընթացը. Հրայր Կամենդատյան2018-ից հետո ժողովրդի մոտ կեղծ դրական սպասումներ առաջացան, որ վարկերի տոկոսներ, տույժեր, տուգանքներ, բոլորը պետությունն է մարելու. Նաիրի Սարգսյան Նույնիսկ սոցիալական խնդիրները բավարար են, որ ժողովուրդն այս անգամ չընտրի Փաշինյանին. Աննա Կոստանյան Իշխող ուժի ընդունած օրենքը հենց «ՀայաՔվե»-ի դեմ է․ Ատոմ Մխիթարյան.Մարդիկ պետք է հասկանան, որ իրենց ընտրությունն է որոշելու երկրի և իրենց վաղվա օրը․ Արմեն Մանվելյան Մարդիկ մոտեցել ինձ շնորհակալություն են հայտնել. Մեսրոպ Մեսրոպյան2025 թվականին ՀԾԿՀ-ն սպառողների կողմից ստացել է 3460 դիմում-բողոք, հանձնաժողովի կարգավորման դաշտում գործող ընկերությունները բյուջե են փոխանցել 10.3 մլրդ դրամ. Մեսրոպ Մեսրոպյան Էլեկտրաէներգիայի և բնական գազի սակագները անփոփոխ են մնացել. ՀԾԿՀ նախագահ Մեսրոպ Մեսրոպյանը հերքո՞ւմ է Գևորգ Պապոյանին. վարկերը կապ չունեն սակագնի հետ «Զանգեզուրի միջանցքը»/TRIPP-ը բարենպաստ հնարավորություններ է ստեղծում Կասպյան/Կենտրոնական Ասիայի և Բալկանյան տարածաշրջանների միջև կապը ամրապնդելու համար. Հաջիև Հօգուտ ՀՀ-ի՝ կբռնագանձվի 1 միլիոն 600 հազար դոլարին համարժեք դրամ․ դատախազություն Իմ մենամարտը Իլիա Թոփուրիայի հետ անխուսափելի է․ Արման Ծառուկյան
Անողնաշարության մաստեր-կլաս Հանրային հեռուստատեսությունից
Հայաստանը ներկայացնող Կարինա Ակոպովա–Նիկիտա Ռախմանին գեղասահքի սպորտային զույգը հաղթահարել է ձմեռային 25-րդ Օլիմպիական խաղերի որակավորման փուլը։ Կարճ ծրագրում Հայաստանը ներկայացնող գեղասահորդները վաստակել են 66.27 միավոր՝ զբաղեցնելով 12-րդ հորիզոնականը և իրավունք ստացել մասնակցելու ազատ ծրագրին, որը նախատեսված է այսօր՝ փետրվարի 16-ին։ Հայաստանը ներկայացնող զույգը ելույթ ունեցավ Արա Գևորգյանի «Արցախ» ստեղծագործության ներքո, թեև ստեղծագործության անունը չգրվեց։
Ադրբեջանի Ազգային օլիմպիական կոմիտեն բողոք էր ներկայացրել Միջազգային օլիմպիական կոմիտեին Միլանում ձմեռային Օլիմպիական խաղերում Հայաստանը ներկայացնող գեղասահորդների ընտրած երաժշտության վերաբերյալ՝ պնդելով, թե այն «քաղաքականապես լարված և անջատողական է»։ Ի վերջո, որոշվել էր, որ «Արցախ» բառը չի ասվելու, նշվելու է միայն «Արա Գևորգյանի ստեղծագործություն» անվանումը։
Եթե Օլիմպիական խաղերի կազմակերպիչների մասով այս հանգամանքը դեռ հասկանալի էր, ապա Հանրային հեռուստատեսությունը երեկ անողնաշարության մաստեր-կլաս է ցուցադրել։ Հեռուստատեսության մեկնաբանն էլ, ներկայացնելով Հայաստանը ներկայացնող զույգի համարը, չի շեշտել «Արցախ» անվանումը։ Այն, որ Հանրային հեռուստատեսությունը վաղուց և հիմնովին գտնվում է իշխանական գրաքննության ներքո, որևէ մեկի համար նորություն չէ։
Բայց սովորաբար գրաքննվում է լրատվական բլոկը, իսկ զվարճալի և մարզական հաղորդումների խմբագրությունները համեմատաբար ազատ էին։ Փաստացի, փաշինյանական գրաքննությունը հասել է հանրությանը ծառայելու կոչված հեռուստաալիքի բոլոր «պուճախները», նույնիսկ մարզական մեկնաբաններին են արգելում հիշատակել «Արցախ» բառը։ Իհարկե, արժանապատվություն ունեցող մեկնաբանը գրողի ծոցը կուղարկեր իրեն նման հրահանգ տվողին՝ հրաժարվելով կատարել այսպիսի նսեմ և վիրավորական հրահանգը։ Ցավոք, Հանրային հեռուստատեսությունն էլ, նրա մեկնաբանն էլ հերթական անգամ ծակեցին ամենաստոր հատակը։