Ատոմային էներգետիկան ԱՄՆ-ում չափազանց թանկ է․ Ռոբերտ ՔոչարյանIDBank-ը ներկայացուցչություն է բացել ԱՄՆ Կալիֆորնիա նահանգի Գլենդել քաղաքումՊետք է սթափվել, լրջանալ և լուրջ վերաբերվել այն ամենին, ինչ տեղի է ունենում մեր ռեգիոնում և մեր պետականության շուրջ. Մհեր ԱվետիսյանԶՊՄԿ-ն ժողովրդի կողքին՝ ներդրումներ առողջապահության և բնապահպանության ոլորտումԽնդիրը ոչ թե պատերազմի և խաղաղության մեջ է, այլ խաղաղությունը ապահովելու միջոցների․ Ավետիք ՉալաբյանԵպիսկոպոսները կհավաքվեն Ավստրիայում՝ ի հեճուկս Փաշինյանի Անողնաշարության մաստեր-կլաս Հանրային հեռուստատեսությունից Փաշինյանը վերջնականապես յուրացրեց Սահմանադրական դատարանը Տարեցների համար հանրային տրանսպորտը պետք է լինի անվճար. Հ. ԿամենդատյանՔՊ խմբակի ընտրության արդյունքում տաս համար ստացած անձը տապալել է աշխատանքային պայմանագրերի էլեկտրոնային կնքման գործընթացը. Հրայր Կամենդատյան2018-ից հետո ժողովրդի մոտ կեղծ դրական սպասումներ առաջացան, որ վարկերի տոկոսներ, տույժեր, տուգանքներ, բոլորը պետությունն է մարելու. Նաիրի Սարգսյան Նույնիսկ սոցիալական խնդիրները բավարար են, որ ժողովուրդն այս անգամ չընտրի Փաշինյանին. Աննա Կոստանյան Իշխող ուժի ընդունած օրենքը հենց «ՀայաՔվե»-ի դեմ է․ Ատոմ Մխիթարյան.Մարդիկ պետք է հասկանան, որ իրենց ընտրությունն է որոշելու երկրի և իրենց վաղվա օրը․ Արմեն Մանվելյան Մարդիկ մոտեցել ինձ շնորհակալություն են հայտնել. Մեսրոպ Մեսրոպյան2025 թվականին ՀԾԿՀ-ն սպառողների կողմից ստացել է 3460 դիմում-բողոք, հանձնաժողովի կարգավորման դաշտում գործող ընկերությունները բյուջե են փոխանցել 10.3 մլրդ դրամ. Մեսրոպ Մեսրոպյան Էլեկտրաէներգիայի և բնական գազի սակագները անփոփոխ են մնացել. ՀԾԿՀ նախագահ Մեսրոպ Մեսրոպյանը հերքո՞ւմ է Գևորգ Պապոյանին. վարկերը կապ չունեն սակագնի հետ «Զանգեզուրի միջանցքը»/TRIPP-ը բարենպաստ հնարավորություններ է ստեղծում Կասպյան/Կենտրոնական Ասիայի և Բալկանյան տարածաշրջանների միջև կապը ամրապնդելու համար. Հաջիև Հօգուտ ՀՀ-ի՝ կբռնագանձվի 1 միլիոն 600 հազար դոլարին համարժեք դրամ․ դատախազություն
ԶՊՄԿ-ն ժողովրդի կողքին՝ ներդրումներ առողջապահության և բնապահպանության ոլորտում
Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատը (ԶՊՄԿ) տարիներ շարունակ սերտորեն աշխատում է համայնքների հետ, ապահովելով ֆինանսական և ռազմավարական աջակցություն՝ առողջապահության և շրջակա միջավայրի ոլորտներում։
Քաջարան համայնքում ԶՊՄԿ-ի վճարած բնապահպանական հարկի մասհանման շնորհիվ էականորեն բարելավվել են բժշկական կենտրոնի կարողությունները, ինչպես նաև խոշոր ներդրումներ կատարվել են ջրային ռեսուրսների կառավարման ոլորտում։ Օրինակ՝ 2025 թվականին համայնքը ստացել է 235 միլիոն դրամ՝ Գեղի գետի վտակ Պահագետի ջրային ռեսուրսների արդյունավետ կառավարումն ապահովելու նպատակով։
Համայնքային առողջապահության որակը բարձրացնելու համար ԶՊՄԿ-ն ֆինանսական աջակցություն է տրամադրում նաև Կապանի և Քաջարանի բժշկական կենտրոններին, ինչը թույլ է տալիս մայրաքաղաքից հրավիրել բարձրակարգ բժիշկ-մասնագետների։ Աշխատավարձերից բացի տրամադրվող հավելավճարների շնորհիվ, այս պահին Կապանի ԲԿ-ում աշխատում է 10 բարձրորակ մասնագետ, ապահովելով ժամանակակից և հասանելի բուժօգնություն տեղում։
Այս ծրագրերը վկայում են, որ ԶՊՄԿ-ն ոչ միայն արդյունաբերական հսկա է, այլև հավատարիմ գործընկեր է համայնքների համար՝ աշխատելով մարդկանց կողքին՝ բարձր որակավորում ապահովելով ծառայություններում, զարգացնելով ենթակառուցվածքները և բարելավելով բնակչության կյանքի որակը։