Մենք միանշանակ հաղթելու ենք ընտրություններում․ «Ուժեղ Հայաստան»Կարևոր է ունենալ որակյալ մեծամասնություն. մեր ուժը նաև ներքին անկեղծության և մաքրության մեջ է. Դավիթ ՂազինյանԻ տարբերություն հայաստանյան պաշտոնյաների և իրենց երեխաների` Սարգիս Կարապետյանը շրջում է Երևանում առանց թիկնապահների․ Ալեքսանյան ՔՊ ներքին ընտրության արդյունքները շոկի են մատնել խմբակցության պատգամավորներին Սենց բան չեմ տեսել, որ իշխանությունը հայտարարի, թե «3մլն մարդու գրպան են մտել», բայց 7 ամսից ավելի որևէ քրգործ չհարուցվի. գնալու են ՀԷՑ-ը գերակա շահ ճանաչելու ճանապարհով. Ղազինյան Թոշակառուներին ստիպում են գնալ առևտրային տարածքներ և հետվճար «վաստակել»․ Հրայր Կամենդատյան Ալիևի պատասխանը Վենսին. Ռուբեն Վարդանյանին դատապարտեցին Գործող իշխանությունները մտադիր են ընտրություններից հետո բարձրացնել էլեկտրաէներգիայի սակագինը․ «Ուժեղ Հայաստան» Կարգավորող մարմինը նույնիսկ տեղյակ չէր, թե քանի բաժանորդ է հոսանքազրկված եղել Էրեբունու դեպքերի ժամանակ. ՂազինյանԻնքնավար արևային կայանների տեղադրման համակարգը կրկնակի թանկանալու է. Դավիթ ՂազինյանԱսում էին՝ Սամվել Կարապետյանը 5 օր չի դիմանա կալանավայրում, 5 ամսից ավել դիմացավ, վարկանիշը աճում է ՀԷՑ-ը խլվել է եւ գործընթացը քաղաքական է. Դավիթ Ղազինյան ՔՊ-ում տագնապ է հայտարարաված. Արեգնազ ՄանուկյանՀԷՑ-ի կողմից հայցեր են գնացել ՏԿԵՆ-ի դեմ, բայց կառավարիչը հետ է վերցրել դրանք. Դրա իրավունքը չունի. Դավիթ ՂազինյանՀԷՑ-ում երկիշխանություն է, ինչպես «սքեչում» է ասվում՝ մենք ամեն ինչ գիտենք. Դավիթ Ղազինյան Ոչ մի պետություն դեռևս չունի կառուցված մոդուլային ԱԷԿ, որ տեսնես՝ ինչպես է այն աշխատում․ Ղազինյան Հայաստանի մարզերի խոշոր հարկատուները․ Սյունիքի մարզի խոշոր հարկատուն ԶՊՄԿ-ն է Մոդուլային ատոմակայանով էլեկտրաէներգիայի ինքնարժեքը լինելու է 60-80 դրամ, սա շատ թանկ է․ Դավիթ ՂազինյանԳնալու են գերակա շահ ճանաչելու ճանապարհով. Կարապետյանի ռեյտինգի հետևանքով սրվում է իշխանության վարքը. Դավիթ Ղազինյան ՀԾԿՀ նախագահն ընդունեց, որ ՀԷՑ-ի վերցրած վարկերի տոկոսները վճարում է սեփականատերը՝ հիմնավորելով, որ ՀԷՑ-ը խլվել է. Դավիթ Ղազինյան
ՀԷՑ-ի կողմից հայցեր են գնացել ՏԿԵՆ-ի դեմ, բայց կառավարիչը հետ է վերցրել դրանք. Դրա իրավունքը չունի. Դավիթ Ղազինյան
Գործող իշխանությունները վախենում են Սամվել Կարապետյանից ու լրագրողներից, որովհետև լրագրողների շնորհիվ շատ ճշմարտություններ բացահայտվում են։ Այս մասին այսօր հրավիրված ասուլիսում ասաց «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության խորհրդի անդամ Դավիթ Ղազինյանը։
«Երեկ էլ ստիպված եղան խոստովանել, որ ՀԷՑ ՓԲԸ-ի կողմից վերցված վարկերի տոկոսները վճարում է սեփականատերը ու դա որևէ կապ չունի սահագնի հետ»։
Նա նշեց, որ սեփական թերացումներն արդարացնելու համար հայտարարվում է, որ ցանցը լավը չի։ «Հետաքրքիր է, որ ուղիղ հայտարարվում է, որ կառավարությունն իր պարտականությունը չի կատարել, այսինքն, տրված է կառավարման կառավարությանը, ու ստացվում է, որ կառավարության պատճառով ներդրումների պարտավորությունը չի կատարվում»։
Նա նաև տեղեկացրեց, որ ՀԷՑ-ի կողմից հայցեր են գնացել Տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարության դեմ, որը կառավարիչը հետ է հետ է վերցրել։ «Այսինքն, ՀԷՑ-ն ունի սեփականատեր ու նա իրավունք ունի՝ ՀԷՑ-ի ու իր բարի համբավի համար դիմել դատարան, բայց ժամանակավոր կառավարիչը դրանք  հետ է վերցնում, որի իրավունքը չունի։ Այստեղ բարոյական խնդիր կա, դու ՀԷՑ-ի կառավարիչն ես, դու էլ պետք է պաշտպանես ՀԷՑ-ի բարի համաբավը»,-ասաց Ղազինյանը։