Մենք միանշանակ հաղթելու ենք ընտրություններում․ «Ուժեղ Հայաստան»Կարևոր է ունենալ որակյալ մեծամասնություն. մեր ուժը նաև ներքին անկեղծության և մաքրության մեջ է. Դավիթ ՂազինյանԻ տարբերություն հայաստանյան պաշտոնյաների և իրենց երեխաների` Սարգիս Կարապետյանը շրջում է Երևանում առանց թիկնապահների․ Ալեքսանյան ՔՊ ներքին ընտրության արդյունքները շոկի են մատնել խմբակցության պատգամավորներին Սենց բան չեմ տեսել, որ իշխանությունը հայտարարի, թե «3մլն մարդու գրպան են մտել», բայց 7 ամսից ավելի որևէ քրգործ չհարուցվի. գնալու են ՀԷՑ-ը գերակա շահ ճանաչելու ճանապարհով. Ղազինյան Թոշակառուներին ստիպում են գնալ առևտրային տարածքներ և հետվճար «վաստակել»․ Հրայր Կամենդատյան Ալիևի պատասխանը Վենսին. Ռուբեն Վարդանյանին դատապարտեցին Գործող իշխանությունները մտադիր են ընտրություններից հետո բարձրացնել էլեկտրաէներգիայի սակագինը․ «Ուժեղ Հայաստան» Կարգավորող մարմինը նույնիսկ տեղյակ չէր, թե քանի բաժանորդ է հոսանքազրկված եղել Էրեբունու դեպքերի ժամանակ. ՂազինյանԻնքնավար արևային կայանների տեղադրման համակարգը կրկնակի թանկանալու է. Դավիթ ՂազինյանԱսում էին՝ Սամվել Կարապետյանը 5 օր չի դիմանա կալանավայրում, 5 ամսից ավել դիմացավ, վարկանիշը աճում է ՀԷՑ-ը խլվել է եւ գործընթացը քաղաքական է. Դավիթ Ղազինյան ՔՊ-ում տագնապ է հայտարարաված. Արեգնազ ՄանուկյանՀԷՑ-ի կողմից հայցեր են գնացել ՏԿԵՆ-ի դեմ, բայց կառավարիչը հետ է վերցրել դրանք. Դրա իրավունքը չունի. Դավիթ ՂազինյանՀԷՑ-ում երկիշխանություն է, ինչպես «սքեչում» է ասվում՝ մենք ամեն ինչ գիտենք. Դավիթ Ղազինյան Ոչ մի պետություն դեռևս չունի կառուցված մոդուլային ԱԷԿ, որ տեսնես՝ ինչպես է այն աշխատում․ Ղազինյան Հայաստանի մարզերի խոշոր հարկատուները․ Սյունիքի մարզի խոշոր հարկատուն ԶՊՄԿ-ն է Մոդուլային ատոմակայանով էլեկտրաէներգիայի ինքնարժեքը լինելու է 60-80 դրամ, սա շատ թանկ է․ Դավիթ ՂազինյանԳնալու են գերակա շահ ճանաչելու ճանապարհով. Կարապետյանի ռեյտինգի հետևանքով սրվում է իշխանության վարքը. Դավիթ Ղազինյան ՀԾԿՀ նախագահն ընդունեց, որ ՀԷՑ-ի վերցրած վարկերի տոկոսները վճարում է սեփականատերը՝ հիմնավորելով, որ ՀԷՑ-ը խլվել է. Դավիթ Ղազինյան
Ալիևի պատասխանը Վենսին. Ռուբեն Վարդանյանին դատապարտեցին
Բաքվի դատարանն ապօրինաբար գերության մեջ պահվող Արցախի նախկին պետնախարար, բարերար Ռուբեն Վարդանյանին դատապարտել է 20 տարվա ազատազրկման։ Արցախի նախկին պետնախարարի գործն առանձին էին քննում, նրան էլ այնպիսի անհեթեթ մեղադրանքներ էին ներկայացվել, որ որևէ տրամաբանության մեջ չեն տեղավորվում։ Վարդանյանի վճիռը հրապարակվել է Ադրբեջանի նախագահի՝ օրերս France 24-ին տված հարցազրույցից հետո։ Իլհամ Ալիևը հայտարարել էր, թե Բաքվում պահվող հայ գերիները չեն ազատ արձակվելու և որևէ ներում չի նախատեսվում։
«Այդ մարդիկ լուրջ հանցանքներ են կատարել մարդկության դեմ։ Պատկերացրեք՝ Երկրորդ համաշխարհային պատերազմի ավարտին՝ Նյուրնբերգյան դատավարությունից երկու ամիս անց, ոմանք գային և ասեին՝ խնդրում ենք ազատ արձակել մահվան դատապարտված նացիստ առաջնորդներին։ Դա նույն բանն է, նույնիսկ ավելի վատ։ Նրանց հանցանքներն ավելի ծանր են, քան այն, ինչ արել են նացիստները Երկրորդ համաշխարհային պատերազմի ժամանակ»,– ասել էր Ալիևը։ Ադրբեջանի նախագահը չէր հերքել, որ ԱՄՆ փոխնախագահ Ջեյ Դի Վենսի հետ հանդիպման ընթացքում այս հարցը բարձրացվել է, սակայն Ադրբեջանի դիրքորոշումը չի փոխվել։
ԱՄՆ փոխնախագահի այցը ՀՀ իշխանությունները օգտագործել էին հերթական PR-ակցիայի համար՝ հայտարարելով, թե քննարկել են գերիների հարցը Վենսի հետ, վերջինս էլ «Զվարթնոց» օդանավակայանում՝ Բաքու մեկնելուց առաջ, խոստացել էր բարձրացնել հարցը։ Պարզվեց՝ ապարդյուն։ Բաքուն որևէ ցանկություն չունի ազատել գերիներին։ Առնվազն Արցախի ռազմաքաղաքական ղեկավարության ներկայացուցիչներին պատժելու է ամբողջ ուժով՝ ահաբեկելու ՀՀ քաղաքացիներին։ Իսկ Փաշինյանն ու իր թիմը, որոնք 2021 թ. քարոզարշավի ժամանակ հայտարարում էին, թե գերիները կսպասեն, այժմ՝ հինգ տարի անց էլ, հարցը միայն օգտագործում են սեփական նեղ կուսակցական կարիքների համար։