#Corner Սամվել Սուքիասյանի հետ․ Հայաստանի հավաքականի խաղերի սպասումով
NEWS.am Sport-ը ներկայացնում է #Corner Սամվել Սուքիասյանի հետ ֆուտբոլային նախագծի 22-րդ թողարկումը՝ նախորդ օրերին հայկական ֆուտբոլում տեղի ունեցած գլխավոր իրադարձությունների ամփոփմամբ։
Հայաստանի ազգային հավաքականը պատրաստվում է Եվրո-2020-ի ընտրական մրցաշարի առաջին երկու հանդիպումներին Բոսնիա-Հերցեգովինայի (մարտի 23, Սարաեւո) եւ Ֆինլանդիայի (մարտի 26, Երեւան) հավաքականների դեմ։
#Corner-ը ներկայացնում է Երեւանում անցկացված մարզումային հավաքի ամենահետաքրքիր դրվագները, հայտացուցակի վերլուծությունը եւ ազգային թիմի հավանական մեկնարկային կազմը։
#Corner-ը Հայաստանի հավաքականի հետ կմեկնի Սարաեւո եւ կներկայացնի հետաքրքիր ռեպորտաժ իրադարձությունների կիզակետից։
Սամվել Սուքիասյանը զրուցել է Երեւանի «Լոկոմոտիվի» նախագահ Հրաչ Քանանյանի հետ, որը պատմել է Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի որոշման մասին՝ մերժել ակումբին Բարձրագույն խմբում հանդես գալու արտանագիր տրամադրելու հարցում։ Ակումբի նախագահը պատմել է նաեւ կատարած աշխատանքի, ծրագրերի եւ «Լոկոմոտիվի» ցանկության մասին հանդես գալ Բարձրագույն խմբում։
Սամվել Սուքիասյանը նաեւ այցելել է Երեւանի «Միկա» ստադիոն, որը հիմա նորոգվում է։ Տեւական դադարից հետո պատշաճ վիճակի է բերվում խաղադաշտը։
Հավաքականի խաղից առաջ, հանգստյան օրերին տեղի ունեցան Հայաստանի Բարձրագույն խմբի առաջնության 23-րդ տուրի հանդիպումները։
#Corner-ը ներկայացնում է հայ ֆուտբոլիստների մրցելույթները արտերկրում։ Վերջում էլ զավեշտալի տեսանյութեր տարբեր երկրներից։