Երկար ժամանակով լույս չի լինելու Երեւանում եւ 8 մարզերում
«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ օգոստոսի 19-ին պլանային եւ վերանորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով, հետագայում վթարներից խուսափելու համար կհոսանքազրկվեն`
11:00-15:00 Սասունցի Դավթի փ. 9-76 սեփական տները, Կռիլովի փ. 1-52 սեփական տները, Թորոմոնյան փ. 18-61 սեփական տները, Նորք թաղ.՝ Նորքի Այգիներ փ. 135/6, 202, 203, 222, 235, 293 սեփական տները, Հայաստանում Ռուսաստանի Դաշնության դեսպանատան շենքը, Նորք-Մարաշ վարչական շրջանի շենքը, Արմենակյան փողոցի սեփական տները, Նորքի 7, 9 փողոցների սեփական տները եւ հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Նոր-Նորքի 2-րդ զանգ.՝ Մոլդովական փ. 29/5 շենքը, Բագրեւանդ-Մոլդովական փողոցներին հարակից սեփական տները, Նոր-Նորքի 4-րդ զանգ.՝ Ա․ Հովհաննիսյան փ. 24/1 շենքը եւ հարակից ոչ բնակիչ- բաժանորդները, Ավան՝ Նարեկացի թաղամաս 1ա շենքը, Թումանյան թաղ. 7/2 շենքը եւ հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
11:00-17:00 Հանրապետության փ. 83, 85, 85ա շենքերը, Սայաթ-Նովա պող. 20, 22, 24, 26 29, 33 շենքերը եւ հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Խանջյան փ. 47, 47/1, 49 շենքերը, Բագրատունյաց պող․43 շենքը, Ներքին Շենգավիթ 9 փողոցի սեփական տները, Ներքին Շենգավիթ 2, 3 հանրակացարանները եւ հարակից ոչ բնակիչ- բաժանորդները, Հ.Էմինի փ. 82, 92/1, 92/2 շենքերը եւ հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Կոմիտասի պող. 34, 36, 38 շենքերը, Ռիգայի փողոցի սեփական տները եւ հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Մամիկոնյանց 1-ին նրբանցքի սեփական տները եւ հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Տեխնիկումը, Արաբկիր 35, 39, 47 փողոցների սեփական տները եւ հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Քանաքեռ 10-12 փողոցների սեփական տները եւ հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Արարատյան 1-ին զանգ. 4 շենքը, Շահումյան 8 փ. 2, 4, 6 շենքերը, Սեբաստիայի փ. 82, 86 շենքերը, Մարգարյան փ. 43, 37 շենքերը եւ հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,