Մոտոերթ` ընդդեմ Ստամբուլյան կոնվենցիայի վավերացման
ՎԵՏՕ շարժումն այսօր` օգոստոսի 17-ին, ընդդեմ Ստամբուլյան կոնվենցիայի վավերացման իրազեկման ակցիա է իրականացնում հանրապետության 11 քաղաքներում։
Նախաձեռնության հեղինակ Նարեկ Մալյանը լրագրողների հետ զրույցում ասաց, որ երեք ամիս առաջ հիմնադրել են մոտոակումբը, և ընկերներով որոշել են քարոզել տղամարդկային ապրելակերպը, նրանց կարգախոսն է` «Տղա եղեք»
«Այս երկրում վերջին տարիներին տղամարդկությունը միակ չքարոզվող բանն է: Մենք հիմնադրեցինք “Սեւ ագռավներ” մոտակումբը: Այսօրվա մոտոերթը Ստամբուլյան կոնվենցիայի վավերացման դեմ է, քաղաքական բաղադրիչ այն իր մեջ չի պարունակում, բայց այդ կոնվենցիայի վավերացման մեջ մենք խութեր ենք տեսնում: Թռուցիկներ ենք բաժանելու ճանապարհին, իրազեկելու ենք մարդկանց կոնվենցիայում առկա վտանգների մասին: Մենք տեսանք, որ կոնվենցիայի վարերացման նախապատրաստական աշխատանքներ էին տանում, բռնաբարության մասին կեղծ նամակներ էին հրապարակում ֆեյսբուքում, մենք իրազեկման ակցիա ենք անելու»,- ասաց Նարեկ Մալյանը` նշելով, որ այսօր կլինեն մի քանի քաղաքներում, այնուհետեւ կգշերեն վրաններում, այնուհետեւ կշարունակենք մոտոերթը:
Մոտոերթը մեկնարկեց Հաղթանակ զբոսայգու տարածքից, նրանք կանցնեն հետեւյալ քաղաքներով.