Մոուրինյուն մեկնաբանել է Մադրիդի «Ռեալի» դեմ խաղում տեղի ունեցած սկանդալը Վլադիմիր Արզումանյանը նոր տեսահոլովակ է ներկայացրել «Պետք է համախմբվել «Ո՛չ Արևմտյան Ադրբեջանին» օրակարգի շուրջ»․ նամակ՝ ՄԱԿ ներկայացուցչությանը (տեսանյութ)0Զելենսկին պատժամիջոցներ է սահմանել Լուկաշենկոյի դեմ ԶՊՄԿ-ն 2026-ը սկսում է նոր թափով ու խոշոր ձեռքբերումով Մեկնարկում է Ժամանակակից երաժշտության փառատոնըԱրտաշատում բացվել է Ամերիաբանկի նոր մասնաճյուղը․ հատուկ առաջարկներ նոր հաճախորդների համար«Լուսավոր Հայաստան» կուսակցությունը հայտարարում է ընտրություններին մասնակցելու ցանկություն ունեցող անկուսակցական քաղաքացիների գրանցման մեկնարկը․ Էդմոն ՄարուքյանIDBank-ը զգուշացնում է համացանցում սոցիոլոգիական կեղծ հարցումների աճի մասինԱյսօր տեղի ունեցավ «ՀայաՔվե» միավորման պաշտոնական շնորհանդեսը. Ավետիք ՉալաբյանTRIPP-ը պետք է իրականացվի հայկական սուվերեն վերահսկողության ներքո․ Ավետիք ՉալաբյանՏարեցները պետք է ազատվեն տրանսպորտային վճարից․ Հրայր ԿամենդատյանՓաշինյանը մեկնել է Վաշինգտոն՝ Թրամփի արկածախնդրությանը մասնակցելու Իշխանությունները հիմնովին ձախողել են Երևանի փոսալցման աշխատանքները Պարգևատրել են «պադավատով», որ չնեղացնեն Հնդկաստանում արևային էներգետիկան դարձել է սեփական հաջողության գերին 18 արդարների գործով դատական նիստը տեղի կունենա փետրվարի 19-ին. Սրբազան Պայքար«Քաղաքացիական պայմանագիր»-ը փորձում է նույնացնել հայրենիքն ու պետությունը․ Արեգ Սավգուլյան«ՀայաՔվե» միավորման քաղաքական հայտի շնորհանդեսը` լուսանկարներովԲարձրագույն կրթությունը ՀՀ քաղաքացիների համար պետք է լինի անվճար․ Ցոլակ Ակոպյան
Քյարամ Սլոյանի գլուխը ադրբեջանական գյուղերում տարածողը ծափահարությունների էր արժանանում, վերջում էլ պարգեւատրվեց. ՄԻՊ
Ադրբեջանում հայատյացությունը խրախուսում եւ աջակցություն է վայելում պետական, բարձրաստիճան մակարդակով: Այս մասին այսօր` հունվարի 18-ին, լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀ Մարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանը:
«Նաեւ շատ խնդրահարույց է, այն որ այդ հայատյացությունը որպես պետական քաղաքականություն այն օգտագործելով իրականությանը չհամապատասխանող տեղեկություններ են  տարածվում միջազգային կազմակերպություններում Հայաստանի վերաբերյալ եւ մեր կարեւոր առաքելություններից է` թույլ չտալ, որ այդ կեղծիքը տարածվի, առավել եւս, ես կարծում եմ, որ իրականությունը մեր կողմն է` ինքնորոշման հետ կապված հարցերում»,-ասաց նա:
ՄԻՊ-ը նշեց, որ 2016 թվականի ապրիլյան պատերազմը  այն օրինակներից էր, որ ակնհայտորեն ցույց տվեց այդ ատելության հետեւանքները:
«Առաջին պահերից սկսած մենք ունեինք դաժանություններ, Թալիշ գյուղում տարեց զույգը` Վալերիկ Խալափյան, Ռամզելա Վարդանյան, Մարուսյա Խալափյան, ովքեր դաժան վերաբերմունքի արժանացան, կենդանության օրոք ականջներն էին կտրվել եւ այլն: Մեր զինվորների գլխատումները, ավելին հայասպանության որքան դեպքեր մենք ունենք, երբվ խրախուսում են: Ակնհայտ օրինակ էր նաեւ, որ պաշտպանության բանակի զինվոր Քյարամ Սլոյանը գլխատվեց եւ այդ գլխատված գլուխը ականջներից բռնած ադրբեջանցի զինվորը նկարվում էր եւ որքան խրախճանք էր իերնց սոցիալական ցանցերում եւ այդ մարդը դա ցուցադրում է ադրբեջանական գյուղերում եւ ամենուր ծափահարություններ են հնչում եւ վերջում էլնա պարգեւատրվեց ղեկավարության կողմից: Սրանք օրինակներ են, որ ցույց են տալիս պետական մակարդակով հայատյացության խրախուսումը եւ այս միջոցառումը կարեւոր է, որ մենք սա ներկայացնենք մեր միջազգային գործընկերներին»,-ասաց նա: