Սասուն Միքայելյանը միաձայն ընտրվեց ԵԿՄ վարչության նախագահ
ԵԿՄ 12–րդ արտահերթ համագումարի կողմից ընտրված վարչության կազմը այսօր՝ ապրիլի 7–ին անդրանիկ նիստ անցկացրեց և միաձայն ԵԿՄ վարչության նախագահ  ընտրվեց Սասուն Միքայելյանը։
Ընտրվեց նաև 25 հոգուց բաղկացած վարչության կազմը՝ նախկին 186 հոգու փոխարեն։ Նշվեց, որ շատ անդամներով վարչության նիստերը դժվար է անցկացնելը, այդ իսկ պատճառով որոշվեց փոքրացնել վարչության կազմը՝ աշխատանքային խնդիրները լուծելու համար. յուրաքանչյուր մարզից ընտրվեց մեկական պատվիրակ։
Նշենք, որ այսօր, ապրիլի 7–ին, տեղի է ունենում ԵԿՄ 12–րդ արտահերթ համագումարը, որի օրակարգում է  վարչության  նոր նախագահի ընտրությունը, ԵԿՄ հայտարարությունը, նաև վարչության կազմի ընտրության հարցը։
Հիշեցնենք, որ Երկրապահ կամավորականների միության (ԵԿՄ) վարչությունը 2018թ–ի հունիսի 24–ին  հրավիրած նիստում որոշել է լիազորություններից զրկել ԵԿՄ վարչության նախագահ Մանվել Գրիգորյանին: