Ճապոնիան մտադիր է խաղաղության պայմանագիր կնքել Ռուսաստանի հետ. Ճապոնիայի վարչապետՄենք մտածում էինք` լավ է կանգնած մեռնել, քան ծնկած ապրել Ադրբեջանի կազմում․ «Համահայկական ճակատ» ՇարժումԹրամփը դիտարկում է Իրանի միջուկային օբյեկտներին խոշոր hարված hասցնելու հնարավորությունը. ABC NEWSՖուտբոլիստները պայքարում էին մեկը մյուսի համար. «Նոա»-ի գլխավոր մարզիչ Մեր ուժերը պետք է համադրենք գաղափարակից այլ կառույցների հետ և լինենք միասնական․ Ավետիք ՉալաբյանԱմեն ջանք գործադրելու ենք մեր ժողովրդի՝ Արցախ վերադառնալու և ինքնորոշման անքակտելի իրավունքները լիարժեքորեն իրացնելու համար. Արցախի ԱԺ Փետրվարի 25-ին Նարեկ Կարապետյանը երիտասարդների հետ հանդիպում կունենա. «Ուժեղ Հայաստան» Զինվորական ծառայությունը դարձնելու ենք գրավիչ և պատվաբեր․ Ավետիք ՔերոբյանՊատվիրե՛ք IDBank-ի Arca Classic քարտ և օգտվե՛ք մինչև 2% հետվճարի հնարավորությունից IDBank-ն ամփոփեց IDsalary-ի շրջանակում անցկացվող խաղարկությունը․ 55 հաջողակները ստացան իրենց նվերները Թրամփը ծաղրել է Փաշինյանին ու Ալիևին Հայաստանում ընդդիմադիր լինելը վտանգավոր է կյանքի և առողջության համար Իշխանության մաս կազմելուն պես մեկնարկելու ենք թոշակների 50% բարձրացման գործընթացը․ Հրայր ԿամենդատյանՓաշինյանի իշխանությունը իրական քայլ չի արել հայ գերիներին վերադարձնելու համար․ Արեգ ՍավգուլյանՊոպուլիզմով ընտրություն չեն հաղթում՝ հանրությանը պետք են իրագործելի լուծումներ․ Նաիրի Սարգսյան Բա, Բայդենի խորուրդը ի՞նչ եղավ. Մհեր ԱվետիսյանԹե բա՝ «դեռևս անհայտ պայմաններում Հայաստան են ժամանել ադրբեջանցիներ». Էդմոն ՄարուքյանՓետրվարի 19-ին Կապանի «Սյունիք» ֆուտբոլային ակումբը հուշագիր-համաձայնագիր կնքեց մարզի խոշոր ձեռնարկություններից մեկի՝ «Աժդանակ» ՍՊԸ-ի հետՓաշինյանին միացած տիրադավների շարքերը պակասում են Ռուսաստանում հեշտացնում են բնակարաններում արև ային մարտկոցների տեղադրումը
«2020-ը կարեւոր տարի է, որովհետեւ Սեւրի դաշնագրի 100-ամյակն է. դա մեզ համար կարեւոր պարտամուրհակ է». Հակոբ Խաչատուրյան
Իշխանությունների հետ հանդիպման ժամանակ քննարկվող հարցերից մեկը եղել է Արցախի հարցը: Այս մասին այսօր՝ փետրվարի 24-ին, լրագրողների հետ զրույցում նշեց ՀՅԴ Բյուրոյի ներկայացուցիչ Հակոբ Խաչատուրյանը:
«Այո, խոշոր բաժինը վերաբերում է Արցախյան բանակցություններին եւ դրանից անկախ մեր տանելիք աշխատանքների մասին տեղեկատվության փոխանակումն է, օրինակ ինչպես ենք տանում ինքնորոշման իրավունքի շեշտավորումը բոլոր երկրներում, որտեղ ենք թիրախավորում, որ ուղղակի Արցախի ճանաչման աշխատանք տանենք, նաեւ ինչպես կարելի է օժանդակել Արցախին տնտեսապես, ֆինանսական միջոցներով: Մենք Արցախից երիտասարդներ ենք ստանում, որոնք աշխատում են մեր հանձնախմբերում»,-ասաց նա:
Խաչատուրյանն ընդգծեց, որ 2020 թվականն իրենց համար կարեւոր տարի է, որովհետեւ Սեւրի դաշնագրի 100-ամյակն է. «Այդ առումով ԱԳՆ-ում հանդիպման ժամանակ Ֆրանսիայում, Սեւրում  մեր կատարելիք աշխատանքների մասին տեղեկություններ փոխանցեցինք: Վաշինգթոնում մեր կազմակերպելիք մեր ձեռնարկների մասին տեղեկություն փոխանցեցինք: Բնականաբար դրանք աշխատանքներ են, որոնք ավելի հեշտ մենք կարող ենք անել, քան պետությունը, որը մի քիչ զգուշավորություն է ցույց տալիս, քանի որ այնտեղ հողային պահանջատիրության բաղադրիչ:
Մեզ համար Սեւրը կարեւոր պարտամուրհակ է հայ ժողովրդի նկատմամբ, որը պետք է կատարվի երեք կենտրոններում՝ Վաշինգթոն, Փարիզ եւ Հայաստան»,-ասաց նա: