Ազգային ժողովն ընդունեց գործող օրենքներում կատարված մի շարք օրենսդրական փոփոխություններ
Ազգային ժողովի մարտի 6-ի նիստում պատգամավորները երկրորդ եւ վերջնական ընթերցմամբ հավանություն տվեցին գործող օրանքներում մի շարք օրենսդրական փոփոխությունների, ԱԺ-ից փոխանցում է NEWS.am-ի թղթակիցը:
Դրանց թվում են՝
«Հանրակրթության մասին» օրենքում եւ կից օրենքներում լրացումների եւ փոփոխությունների մասին օրինագծերի փաթեթը (կողմ՝ 116, միաձայն),
«Քաղաքացիական կացության ակտերի մասին» օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին օրինագիծը (կողմ՝ 114, միաձայն),
Քաղաքացիական օրենսգրքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին եւ «Շարժական գույքի իրավունքի գրանցման մասին» օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին օրինագծերի փաթեթը (կողմ՝ 116, միաձայն),
«Խաղաղ նպատակներով ատոմային էներգիայի անվտանգ օգտագործման մասին» օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին օրինագիծը (կողմ՝ 116, միաձայն),
«Տիեզերական գործունեության մասին» եւ կից օրենքներում փոփոխությունների օրինագծերի փաթեթը (կողմ՝ 112, միաձայն):
Դրանից բացի, խորհրդարանականներն առաջին ընթերցմամբ հավանություն տվեցին մի շարք այլ օրինագծերի:
«Ձերբակալված եւ կալանավորված անձանց պահելու մասին» օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին օրինագիծը (կողմ՝ 70, դեմք 21, ձեռնպահ՝ 22),