«Փաստորեն երեխաներին ցրելու համար ուղարկում եք դպրոց». Փաշինյանը զանգում է պատահական քաղաքացիներին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Facebook-ի իր էջի ուղիղ եթերում այսօր՝ մարտի 28-ին շարունակել է զանգել պատահական հեռախոսահամարների եւ զրուցել քաղաքացիների հետ:
Առաջին զանգին երիտասարդ կին պատասխանեց, ով նշեց, որ տանը միայն ամուսինն է աշխատում, որը սակայն արտակարգ դրությամբ պայմանավորված հիմա տանն է. «Հավաքած գումար ունենք, հիմա դա ենք ծախսում: Լրիվ ուրիշ նպատակով էինք հավաքել, բայց դե հիմա ծախսում ենք: Դեռ երկու շաբաթ կդիմանանք: Գնունի առեւտրի շուկայում է աշխատում: Միայն ամուսինս է դուրս գալիս գնումն անելու եւ վերջ»,-ասաց կինը:
Նա տեղեկացրեց, որ ամուսնուս ընկերների ծնողներն են վարակվել կորոնավիրուսով, աղբյուրը եղել է Նորագավիթի կարի արտադրամասը:
Հարցին, թե երեխաները տանը դաս անում են, կինը պատասխանեց, որ դասերը հեռավար ձեւով կազմակերպում են, ինչից րենք շատ հոգ ենք:
«Կարո՞ղ է դպրոցները փակենք, էդպես դասերը անեն»,- կատակեց Փաշինյանը, ինչին կինն արձագանքեց, որ էդ դեպքում իրենք դժվարության առաջ կկանգնեն, որովհետեւ տանը երեխաներին պահել է պետք:
«Փաստորեն երեխաներին ցրելու համար ուղարկում եք դպրոց»,-կրկին կատակեց Փաշինյանը:
Նշենք, որ վարչապետը երեկ նույնպես պատահական հեռախոսահամարներով զանգել է քաղաքացիներին: Նա նշել է, որ դա օգնում է խնդիրներն ավելի լավ հասկանալ, տնտեսական, սոցիալական աջակցության փաթեթների ձեւավորման գործում ավելի ճշգրիտ լինելու հարցում: