Ապրիլի 24-ի եւ մայիսի 9-ի միջոցառումները չեղարկողները լուրջ դեմքերով քննարկում են «քաղաքացու օրը» նշելու հարցը. Ղազինյան
Պաշտոնապես չեղարկել ապրիլի 24-ի եւ մայիսի 9-ի զանգվածային միջոցառումները եւ քննարկել «քաղաքացու օրը» նշելու հարցը պարզապես անբարոյականություն է: Այս մասին Facebook-ի իր էջում գրել է «Մեկ Հայաստան» կուսակցության ղեկավար Արթուր Ղազինյանը:
Նա, մասնավորապես, նշել է. «Այսօր իր հերթական լայվում Փաշինյանը ավետեց, որ ապրիլի 24-ի Մեծ Եղեռնի ամենամյա երթը Ծիծեռնականերդի հուշահամալիր կսահմանափակվի:
Կսահմանափակվեն նաեւ մայիսի 9-ին Շուշիի ազատագրմանն ու Հայրենական մեծ պատերազմի հաղթանակի 75 ամյակին նվիրված տոնական միջոցառումները:
Սակայն լուրջ դեմքերով քննարկում են իրենց հորինած «քաղաքացու օրը» նշելու հարցը: Երեւի մտածում են, որ քաղաքացու օրը «սուրբ» օր է, կորոնավիրուսը ում շունն է որ խանգարի նշել «հպարտ քաղաքացու» «սրբազան» օրը:
Լավ, էս աստիճանի՞»: