Այս ապօրինի և խիստ քաղաքական որոշումը միայն Աննա Դանիբեկյանինը չէ. Նարեկ Մանթաշյան
Արդեն տևական ժամանակ է ինչ դատավոր Աննա Դանիբեկյանը ապօրինի կալանքի տակ է պահում Նախագահ Քոչարյանին, սակայն այս ապօրինի և խիստ քաղաքական որոշումը միայն Աննա Դանիբեկյանինը չի այլ նաև նրան այս ամենին ուղղորդողներինը և այս անպատժելիության մթնոլորտը խրախուսողներինը: Այս մասին իր ֆեյսբուքյան էջում գրել է «Այլընտրանք» ՀԿ համանախագահ Նարեկ Մանթաշյանը:
Նա մասնավորապես նշել է. «Սակայն այս ամենի համատեքստում մի կարևոր ու առանցքային մարդ կա, ով իր կենսագրության տարբեր փուլերում կատարել է խիստ կասկածելի գործարքներ և կայացրել վճիռներ, այդ մարդը Երևանի առաջին ատյանի դատարանի նախագահ Արթուր Մկրտչյանն է:
Ինչով է հայտնի Մկրտչյանը: Այդ նույն Մկրտչյանի ձեռամբ է կալանավորվել Արգիշտի Կիվիրյանը, ինչի արդյունքում ՄԻԵԴ ը պետությանը պարտավորեցրել է փոխհատուցել, այդ նույն Դատավորը կալանավորեց Հաց Բերողին և պատահական չէ, որ Հաց բերողը իր գրության մեջ հենց այս անունն էր գրել. «իմ մահվան մեջ կմեղադրեք Արթուր Մկրտչյանին»:
Անցան ժամանակներ, իշխանափոխություն, Աննա Հակոբյանը այցելեց Հաց Բերողի ընտանիքին, իսկ նրան դատող դատավորը պատժվելու փոխարեն դարձավ դատարանի նախագահ (կարրծում եմ բոլոր իշխանություններն էլ սիրում են մութ անցյալին գերի ընկած դատավորներ, ովքեր կկատարեն իրենց ցանկացած քմահաճույք):