Ապրիլի 23-ից Հայաստանը կկազմակերպի մեր հայրենակիցների վերադարձը Մոսկվայից
Հայաստանի իշխանությունները մտադիր են կազմակերպել Մոսկվայից հայրենակիցների վերադարձը ապրիլի 23-ից հետո: «Ինչպես գիտեք, ապրիլի 6-ին, 7-ին և 12-ին երեք չարտերային չվերթներով կազմակերպվեցին Մոսկվայում գտնվող մեր քաղաքացիների վերադարձը: Ապրիլի 19-ից 23-ը կկազմակերպվի ՀՀ քաղաքացիների վերադարձը այլ երկրներից: Այն քաղաքացիները, ովքեր այժմ գտնվում են Մոսկվայում, կվերադարձվեն հայրենիք՝ հետագա կարանտինում պահվելու հնարավորությամբ», - ասված է Արտաքին գործերի նախարարության հայտարարության մեջ։
Նշվում է, որ մարտի 14-ից ապրիլի 17-ը կազմակերպվել է մի շարք երկրներից երկրի 21.206 քաղաքացիների վերադարձը: «Այս ուղղությամբ քայլերը հետևողական կլինեն, և նույնիսկ այն դեպքերում, երբ անհնար է կազմակերպել անմիջապես վերադարձը, ձեռնարկվելու են բոլոր հնարավոր միջոցները տեղում մեր քաղաքացիների կարիքները բավարարելու համար՝ ներառյալ տվյալ երկրում նրանց մեկուսացումը», - ասվում է հաղորդագրության մեջ: