Ծաղրել անձին, հատկապես պետության ղեկավարին, ուղղակի անբարոյականություն է․ Արթուր Ղազինյան
«Մեկ Հայաստան» կուսակցության ղեկավար Արթուր Ղազինյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է.
Վերջին 10 տարիներին մասնակցել եմ ավելի քան 100 ուղիղ եթերների, և կարող եմ փաստել, որ ցանկացած ուղիղ եթերից առաջ մշտապես լինում են եթերից դուրս մնացած հետաքրքիր կադրեր։
Տեսանյութը պատրաստողների նպատակը պարզ է և հասկանալի, բայց ոչ մի կերպ չի հասկացվում այն հանրայինացնող և ակտիվորեն տարածող ու քննարկող իշխանության ակտիվիստների վարքագիծը։ Իրենց առաջնորդին պաշտպանելու մղումով նրանք առավել մեծ հանրայինություն հաղորդեցին և ավելացրեցին տեսանյութի նկատմամբ հանրային հետաքրքրությունը։
Կարծում եմ անվիճելի է, որ այդ ցածրորակ տեսանյութի հեղինակների նպատակը ավելի շատ իրագործեցին իշխանության ներկայացուցիչները՝ մեկ բաժակ ջրում փոթորիկ առաջացնելու իրենց անկրկնելի տաղանդով։
Շատ կարևոր է հասկանալ, որ ներքին քաղաքական գործընթացներին ուշադիր հետևում են նաև Հայաստանից դուրս և իմ պետության ղեկավարը, ինչպիսին էլ որ լինի իմ նրա նկատմամբ վերաբերմունքը, ոչ մի պարագայում չպետք է ծաղրի առարկա դառնա։
Կարելի է և պետք է քննադատել, հաճախ սուր, երբեմն նաև ապակառուցողական և չափազանց արմատական, բայց ծաղրել անձին, հատկապես պետության ղեկավարին, ուղղակի անբարոյականություն է»։